محمد فیض عارفی/

شب گذشته و در بیست و هفتمین جلسه شورای شهر کاشمر، در حالی که مدت‌ها شاهد آرامش در جلسات شورا بودیم و بارقه‌های امید برای اتحاد و همدلی اعضای شورا ایجاد شده بود، بار دیگر شاهد اتفاقی تلخ و اوج گرفتن اختلافاتی بودیم که این بار به بهانه ارائه طرح ایجاد مرکز پژوهش‌های شورا و شهرداری به وجود آمد.

قصد پرداختن به این موضوع را نداریم و تنها سخنی با شهردار محترم داریم که شب گذشته و در اوج بحث‌های شورای شهر، دردمندانه توصیه‌ای را به ما خبرنگاران کردند. البته به دو خبرنگار از چهار خبرنگار حاضر در جلسه! و اتفاقاَ بحث ما هم بر سر همین است.

شب گذشته دو خبرنگار رسانه‌های اصولگرا و دو خبرنگار رسانه‌های اصلاح‌طلب حضور داشتند.

جناب سلیمانی در اوج بحث‌ها به یک‌باره رو به خبرنگار خبرگزاری فارس کردند و از وی خواستند که این اتفاقات را منعکس نکند و به درستی گفتند که انعکاس این اخبار، با آبروی شهر بازی می‌کنند. بعد هم به شوخی تعبیری را به کار بردند که البته رنجش خبرنگار فارس را در پی داشت. پس از آن نیز اشاره به خبرنگار کاشمربصیر کردند و شوخی و جدی، ما را هم نواختند.

ما البته از آقای شهردار دلگیر نشدیم چرا که توصیه ایشان را درست می‌دانستیم و تعبیر جنابشان را هم مطمئن بودیم که در حد شوخی است. اما از ایشان متعجب شدیم که هیچ توصیه‌ای به خبرنگاران همفکر خودشان نکردند و گویی مشکل تنها از سوی خبرنگاران اصولگرا به وجود می‌آید.

امروز شاهد انعکاس جلسه شب گذشته شورای شورا در رسانه‌های مختلف بودیم. توجه شهردار محترم و همه همشهریان را به مطالعه خبر این جلسه در سه رسانه خبرگزاری فارس، پایگاه خبری کاشمربصیر و خبرگزاری ایسنا جلب می‌کنیم.

پایگاه خبری کاشمربصیر با عمل به توصیه صحیح و درست جناب شهردار، از کنار حوادث تلخ شورا گذشت و تنها به انعکاس محتوای طرح پیشنهاد شده پرداخت.

خبرگزاری اصولگرای فارس هم بدون قضاوت و ایراد اتهام و به کار بردن تعابیر تند در مورد این و آن، به انعکاس خبر فوق پرداخته و باز هم به توصیه مشفقانه جناب شهردار عمل کرده است.

اما چشمتان روز بد نبیند از گزارشی که توسط خبرنگار اصلاح‌طلب و همفکر جناب شهردار در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است!

علاوه بر اینکه تمام جزییات صحبت‌های تند و تلخ جلسه شورا را منعکس کرده است، با تعابیری بسیار نامناسب از دو عضو شورا یاد کرده که در ذیل به قسمتی از این تعابیر اشاره می‌شود.

این خبرگزاری اصلاح‌طلب که جناب شهردار هیچ توصیه‌ای را به خبرنگار آن لازم ندیدند در مورد میثم خزاعی عضو شورای شهر نوشته است: «…شیخ جوان شورای شهر که پیشوند حجت‌الاسلام را یدک می‌کشد…» و در مورد احمد غزنوی هم نوشته است: «…وی که دانشگاهی بودن و ۱۵ سال سابقه‌اش در دانشگاه را به رخ سایر اعضاء می‌کشد…»

همچنین این خبرگزاری اصلاح‌طلب در ادعایی عجیب مدعی ترک جلسه توسط این دو عضو شورا شده است!!! در صورتی که خود جناب شهردار شاهد هستند که آقای غزنوی به دلیل قراری که در بردسکن داشت با هماهنگی از جلسه رفت و اسم این را ترک جلسه نمی‌گذارند و آقای خزاعی هم تنها برای لحظاتی کوتاه آن هم بعد از ناراحتی که ایجاد شده بود از جلسه بیرون رفت، ولی برگشت و تا انتهای جلسه هم حضور داشت.

این در حالی است که ریاست محترم شورا هم در اوج عصبانیت و ناراحتی از جای خود حرکت کردند که بیرون بروند ولی جناب شهردار و نایب رییس شورا، دست ایشان را گرفتند و خواستند که در جلسه بمانند که اتفاقا تصویر همین لحظه در میان عکس‌های ما وجود دارد.

ما در مقام قضاوت در مورد وقایع شب گذشته جلسه شورا نیستیم و اتفاقاً‌ معتقدیم که آقایان غزنوی و خزاعی می توانستند در فضایی بسیار آرامتر اعتراض و انتقاد خود را بیان کنند و حتی تصمیم رییس محترم شورای شهر هم برای خروج از جلسه را تقبیح نمی‌کنیم چرا که در اوج عصبانیت شاید لازم بود که دقایقی جلسه را ترک کنند.

تنها حرف ما با شهردار محترم است که همه جنجال‌ها را زیر سر اصولگرایان و رسانه‌های آن‌ها نبینید و کمی دوستان خودتان را هم بنوازید.

جناب شهردار، موفقیت شما، آرزوی ماست چون آن کس که از موفقیت شما سود می‌برد، مردم رنجدیده کاشمر هستند.

جناب شهردار، چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید!

یاعلی

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد