بخشدار مرکزی کاشمر از تشکیل مجمع خیرین در روستاهای این بخش به منظور افزایش مشارکت‌پذیری مردم در امور روستاها خبر داد.

سعید چیتی در گفتگو با کاشمربصیر اظهار داشت: مشارکت مردم در امور مختلف باعث افزایش پویایی و نشاط اجتماعی می‌شود و در همین راستا مجمع خیرین روستا با رویکرد بسترسازی و افزایش مشارکت‌پذیری مردم و برنامه‌ریزی برای توسعه همه جانبه روستاها در بخش مرکزی کاشمر تشکیل شده است.

وی ادامه داد: مجمع خیرین که متشکل از دهیار، دو عضو شورا، امام جماعت مسجد، معتمد ساکن و معتمد غیرساکن از اهالی هر روستا می‌باشد اهدافی مانند عمران و آبادانی، اشتغال و توانمندسازی، بهداشت و سلامت، آموزش و تحصیل دانش‌آموزان و رفع موانع و نیز مسائل فرهنگی را دنبال می‌کنند.

بخشدار مرکزی کاشمر یادآور شد: با تشکیل این مجمع شاهد افزایش مشارکت مردم در امور روستاها هستیم به گونه‌ای که از ابتدای امسال تا پایان مهرماه از محل مشارکت مردم در ۱۶ روستای بخش مرکزی، مبلغ ۵ میلیارد و ۲۹۶ میلیون ریال برای فعالیت‌های عمرانی، آموزشی و فرهنگی کمک شده است.

چیتی گفت: همچنین از آبان تا بهمن‌ماه امسال این مشارکت از ۱۶ روستا به ۲۱ روستا رسیده و در همین راستا مبلغ ۱۵ میلیارد و ۵۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال برای آبادانی روستاها کمک شده است که از این میزان حدود یک سوم آن در قالب اهدای زمین صورت گرفته است ضمن اینکه در چهار ماه اخیر شاهد افزایش ۲۵ درصدی مشارکت مردم نسبت به شش ماه اول سال بودیم.

وی افزود: به عنوان مثال جهت آسفالت ورودی روستای زنده‌جان ۴۰۰ میلیون ریال توسط خیر محترم حاج آقای صالحی کمک شده است و در روستای ممرآباد منزل آقای بشیری به مبلغ ۲۰۰میلیون ریال برای بازگشایی معابر و در روستای رزق‌آباد ۵۰۰ متر زمین به مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال توسط آقای حسین‌پور برای عمران و ۱۷۰ میلیون و ۳۵۰ هزار ریال هم توسط مردم برای سالن ورزشی و ۵۰۰ میلیون ریال توسط آقای منزوی برای انجام روشنایی روستا و امور آموزشی اهدا شده است.

چیتی خاطرنشان کرد: همچنین هزار و ۵۰۰ متر زمین توسط برادران طباطبایی در روستای تل‌آباد برای انجام امور عمرانی به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال اهدا شده و در روستای حاجی‌آباد آقای زحمتکش یک قطعه زمین هزار متری برای اجرای پارک به مبلغ ۱۰۰میلیون ریال اهدا نموده‌اند و همچنین آقای بهشتی حق‌الاجاره پنج واحد آپارتمان در خیابان کوشش مشهد را برای عمران و مشکلات روستا در اختیار دهیار و شورا قرار داده‌اند.

بخشدار مرکزی کاشمر ادامه داد: اهدای ۲ هزار و ۲۵۰ متر زمین برای آرامستان روستای مغان به مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال توسط خانم برومند و آقای غلام‌نژاد و همچنین توسط فرگی‌های مقیم کاشمر مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال برای آسفالت روستا و در روستای تربقان منزل مسکونی ضیاء مومنی به مبلغ ۷۰ میلیون ریال و منزل مرحوم عباس فتحی به مساحت هزار متر به مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال جهت عمران روستا اهدا شده است.

وی گفت: مردم روستای فرح‌آباد نیز برای لایروبی قنات روستا ۵۸۰ میلیون ریال جمع‌آوری کرده‌اند و زمینی به مساحت هزار و ۱۲۵مترمربع نیز برای امور عمرانی روستا توسط آقای تیموری به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال اهدا شده است.

بخشدار مرکزی کاشمر به اهدای زمین به مساحت ۲ هزار و ۲۵۰ متر توسط ورثه مرحوم نجفی در روستای فروتقه برای فعالیت‌های عمرانی به مبلغ یک میلیارد و۳۵۰ میلیون ریال اشاره کرد و گفت: ورثه مرحوم محمد غفاری نیز در این روستا دو هزار و ۲۵۰ متر زمین به مبلغ سه میلیارد و ۳۷۵میلیون ریال و ورثه مرحوم طباطبایی مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال برای فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی در روستا در نظر گرفتند که موارد ذکر شده گوشه‌ای از مشارکت مردم عزیز بخش مرکزی در حوزه‌های مختلف است.

چیتی در پایان مبلغ کل مشارکت مردم روستاهای بخش مرکزی کاشمر را بیست میلیارد و ۸۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال اعلام کرد.

انتهای پیام/

 

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد