رییس اداره گاز کاشمر از بدهکاری حدود ۳ میلیارد تومانی کوره‌داران این شهرستان به شرکت گاز خبر داد.

محمد خلیلی در گفتگو با کاشمربصیر اظهار داشت: کوره‌دارهای کاشمر حدود ۳ میلیارد تومان بابت هزینه بهای گاز مصرفی خود بدهکار هستند که در میان آن‌ها از بدهی ۲۰ میلیون تومانی تا ۸۰ میلیون تومان وجود دارد.

رییس اداره گاز کاشمر ادامه داد: ما در سال ۱۳۹۰ که اقدام به نصب علمک برای آن‌ها کردیم به کوره‌دارها گفتیم که با این روند افزایش قیمت‌ انرژی شما در چند سال آینده به ورشکستگی خواهید رسید اما حاضر به پرداخت هزینه ایجاد ایستگاه نشدند و برای کمک به آن‌ها به جای ایحاد ایستگاه ۴۰۰ اینچ اقدام به نصب علمک کردیم که در این موضوع، بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان به هر کدام از آن‌ها کمک شد.

وی افزود: اما از آنجا که در این شرایط، کوره‌دارها مشترک جزء محسوب می‌شوند و تعرفه گاز آن‌ها با مشترکان عمده متفاوت است شاهد بدهکار بودن آن‌ها از یک تا پنج سال هستیم که متأسفانه برای تسویه حساب مراجعه نمی‌کنند.

رییس اداره گاز کاشمر خاطرنشان کرد: آن‌ها از ما تقاضای تقسیط بدهی خود را دارند ولی با توجه به اینکه حدود ۳ میلیارد تومان را پنج سال است که بدهکار می‌باشند، تقسیط بدهی آن‌ها نیز مشکل است و این در حالی است که هزینه گاز برای هر آجر ۴۰ تومان می‌باشد.

خلیلی همچنین در پاسخ به گلایه برخی شهروندان مبنی بر افزایش زیاد هزینه قبوض گاز اظهار داشت: هزینه گاز افزایش نداشته است ولی با تغییر اقلیم شهرستان شاهد افزایش مبلغ برخی قبوض هستیم که تغییر اقلیم هم بر اساس یک سری محاسبات علمی و بررسی آب و هوای شهرستان صورت گرفته است چرا که هر درجه گرما، صرفه‌جویی شش درصدی مصرف گاز را در پی دارد و این در حالی است که در چند سال اخیر شاهد گرم‌تر شدن هوای کاشمر هستیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال با اینکه تعداد مشترکان ما نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است میزان مصرف گاز در کاشمر با کاهش مواجه بوده که همین نشان می‌دهد هوای این شهرستان در مجموع گرم‌تر شده و اقلیم تغییر کرده است که البته محاسبات این موضوع هم در اختیار شرکت گاز نیست بلکه توسط هواشناسی انجام می‌شود.

رییس اداره گاز کاشمر همچنین در مورد نسبت میزان مصرف گاز این شهرستان اظهار داشت: بالغ بر ۹۰ درصد گاز مصرفی کاشمر در بخش خانگی و ۱۰ درصد در سایر بخش‌ها مصرف می‌شود.

خلیلی با بیان اینکه رعایت مسائل ایمنی در دستور کار شرکت گاز قرار دارد گفت: در ایستگاه‌های تحلیل فشار، سیستم‌های هشدار دهنده وجود دارد ضمن اینکه در صورت کاهش فشار گاز، سیستم ایمنی رگلاتورهای نصب شده در درب منازل به صورت خودکار اقدام به قطع شدن می‌کند تا در صورت افزایش مجدد فشار گاز، حادثه‌ای رخ ندهد ضمن اینکه فشار گاز شهری برای ورود به منازل توسط همین رگلاتورها ۲۴۰ برابر کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/

 

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد