فرمانده انتظامی کاشمر با هشدار نسبت به گسترش اعتیاد به مواد مخدر در بین جوانان تأکید کرد که گرایش به اعتیاد در بین فرزندان خانواده‌های نابسامان بیشتر است.

ابوالقاسم باقری در گفتگو با کاشمربصیر با اشاره به خطر اعتیاد در جامعه اظهار داشت: برابر بررسی‌های انجام شده میزان گرایش به اعتیاد در بین فرزندان خانواده‌های نابسامان و دچار اختلافات خانوادگی به مراتب بیشتر است و لذا مردم باید تلاش کنند که کانون خانواده را برای اعضای آن به ویژه فرزندان گرم کنند تا دچار آسیب‌های مختلف اجتماعی نشوند.

وی با اشاره به میزان نگران کننده مرگ و میر ناشی از اعتیاد در جامعه خاطرنشان کرد: آمار فوت ناشی از اعتیاد در کشور روزانه ۱۱ نفر اعلام شده است.

فرمانده انتظامی کاشمر با اشاره به تلاش دشمن برای گسترش اعتیاد در جامعه ما تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۶ هزار سایت در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره طریقه ساخت مواد مخدر صنعتی را آموزش می‌دهند که این شرایط، مستلزم هوشیاری بیش از پیش والدین در خصوص نظارت بر فرزندان است.

فرمانده انتظامی کاشمر در ادامه تصور مردم در زمینه استعمال قلیان را که به واسطه عبور دود از داخل آب بی‌ضرر است اشتباه دانسته و گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده عبور دود قلیان از داخل آب باعث افزایش میزان رطوبت و چسبندگی آن شده و به سرعت بر دیواره شش‌ها رسوب کرده و باعث تنگی نفس و بیماری های مختلف قلبی و عروقی می‌شود.

باقری با اشاره به استفاده تأسف‌بار خانواده‌ها از قلیان در پارک‌ها و اماکن تفریحی شهر کاشمر همانند بلوار و پارک سیدمرتضی(ع) هشدار داد: اگر امروز ما بپذیریم که فرزندمان قلیان و سیگار مصرف کند باید منتظر اعتیاد آنها به انواع مواد مخدر در آینده نزدیک باشیم.

فرمانده انتظامی کاشمر در نهایت گفت: اعتیاد به مواد مخدر بیش از آنکه فکر می‌کنیم به ما نزدیک است و دوستان ناباب، استعمال قلیان و سیگار سه عامل مهم گرفتاری در دام اعتیاد است.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد