بخشدار مرکزی کاشمر از برگزاری نخستین نمایشگاه هنرهای صنایع دستی و محصولات خانگی زنان روستایی و عشایر کاشمر خبر داد.

سعید چیتی در گفتگو با کاشمربصیر اظهار داشت: نمایشگاه هنرهای صنایع دستی و محصولات خانگی زنان روستاها  و عشایر بخش مرکزی شهرستان کاشمر با رویکرد اقتصاد مقاومتی و با هدف توانمندسازی زنان روستایی و نیز حمایت از تولیدات بومی روستاییان برگزار شده است.

وی ادامه داد: ترویج استفاده از کالاهای ایرانی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و نیز ارائه گوشه‌ای از زندگی سنتی روستایی و عشایری روستاهای بخش مرکزی کاشمر از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه در کاشمر است.

بخشدار مرکزی کاشمر یادآور شد: در این نمایشگاه که در محل تالار مهراد برگزار شده است ۱۸ روستا از بخش مرکزی کاشمر شرکت کرده‌اند که ۱۷ غرفه مربوط به توانمندی‌های روستایی و یک غرفه نیز مربوط به توانمندی‌های عشایری می‌باشد ضمن اینکه هر غرفه روستایی هم به چند غرفه محصولات مختلف تقسیم می‌شود و محصولاتی مانند عسل طبیعی، کشمش، زیورآلات دست‌ساز، صنایع چوبی، عروسک‌های دست ساز، قالی و… عرضه کرده‌اند.

چیتی خاطرنشان کرد: از آنجا که سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است و همچنین با توجه به تأکیدهای مکرر ایشان برای استفاده از محصولات داخلی، برپایی چنین نمایشگاه‌هایی باعث می‌شود استفاده از کالاهای داخلی و تولیدات بومی در میان مردم رواج پیدا کرده و منجر به ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای روستاییان شود.

بخشدار مرکزی کاشمر گفت: یکی از اولویت‌های ما در روستاهای بخش مرکزی کاشمر، توانمندسازی بانوان روستایی با تکیه بر ظرفیت‌های بومی می‌باشد که این موضوع ضمن ایجاد رونق اقتصادی و کمک به حل مشکلات معیشتی روستاییان به ماندگاری آن‌ها در روستاها کمک شایانی خواهد کرد.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد