معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری کاشمر از تخصیص ۴ میلیارد ریال اعتبار مجدد به مشاغل خانگی شهرستان در سال ۹۶ خبر داد.

مهدی برامکی در گفتگو با کاشمربصیر اظهار داشت: در راستای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و تأکید دولت در جهت ایجاد اشتغال، تعداد ۱۲۶ مجوز مشاغل خانگی در دو بخش مستقل و پشتیبان صادر شده است.

معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری کاشمر خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ اعتبارات مشاغل خانگی ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بوده است که با تلاش همه دستگاه‌های عضو کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان کاشمر، صد در صد اعتبارات جذب شده است.

برامکی یادآور شد: تعداد ۱۰۲ طرح به مبلغ ۱۴ میلیارد و ۱۲ میلیون ریال جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که ۶۲ طرح با مبلغ ده میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جذب شده و برای ۱۹۲ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری کاشمر ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته و به دلیل جذب صد در صدی اعتبارات بخش مشاغل خانگی، در مرحله دوم  نیز ۴ میلیارد ریال مجدد جهت معرفی طرح‌های اشتغال‌زایی مشاغل خانگی به شهرستان کاشمر اختصاص داده شد که امیدواریم بتوانیم در اسرع وقت نسبت به جذب این اعتبار اقدام کنیم.

وی اظهار داشت: تا کنون توسط بانک ملی، ۱۵ طرح و توسط بانک رفاه کارگران، ۴۷ طرح در دو بخش طرح‌های مستقل و پشتیبان تسهیلات پرداخت شده است ضمن اینکه بشترین طرح‌ها مربوط به جهادکشاورزی با ۳۶ طرح، صنعت، معدن و تجارت با ۱۳ طرح و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم با ۱۳ طرح بوده است.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد