شهردار کاشمر از انعقاد تفاهم‌نامه توسعه اطراف زیارتگاه شهید مدرس(ره) بین تولیت آستان قدس رضوی، رییس مجلس و شهرداری کاشمر خبر داد.

به گزارش کاشمربصیر جعفر سلیمانی امروز در آیین افتتاح پروژه‌های شهرداری کاشمر با بیان اینکه شهرداری سازمانی مردم نهاد است که نیاز به حضور مردم دارد گفت: هم اکنون ۵۰ پروژه در سطح شهر کاشمر در دست اقدام داریم و تلاش ما این است که امید را در بحث توسعه شهر در دل شهروندان زنده نگاه داریم.

شهردار کاشمر ادامه داد: ۳۵۰ نفر به عنوان حقوق‌بگیر شهرداری شامل عوامل اداری، عملیاتی و آتش‌نشانی و ۶۵۰ نفر نیز نیروهای پیمانکار بخش خصوصی شهرداری هستند و در مجموع هزار انسان شریف و زحمتکش در سرما و گرما تلاش می‌کنند تا ما بتوانیم دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را در خدمت به مردم شریف ارائه بدهیم و امید به زندگی، توسعه، نشاط و رفع مشکلات را در مردم زنده بداریم.

سلیمانی یادآور شد: هر چند گاهی اوقات دست ما خالی است و شرمنده مردم می‌شویم اما در ۵۰ ماهی که بنده در خدمت مردم بودم اعتماد عمومی مردم به شهرداری، اعتماد مثبتی بوده است.

وی با بیان اینکه سه پروژه از ۵۰ پروژه شهرداری امروز به بهره‌برداری می‌رسد حاطرنشان کرد: ساختمان شهرداری یک ساختمان غیرمقاوم بود و لذا سالنی را به مساحت ۶۵۰ متر مربع به عنوان مجموعه مدیریت بحران آماده کرده‌ایم که در برابر هر زلزله‌ای مقاوم است و در کنار پروژه بلندمدت فرهنگسرای شهرداری، این مجموعه را هم تدارک دیده‌ایم تا برای همکاران که با فضای نامناسی مواجه هستند قابل استفاده باشد.

شهردار کاشمر با اشاره به پروژه‌‌های شهری پیش‌بینی شده در این شهر اظهار داشت: در چهار سال گذشته بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان هدف‌ گذاری برای توسعه زیربناهای شهری کاشمر انجام شده و به مردم و شوراهای چهارم و پنجم ارائه شده است و با هم‌افزایی و عنایت شورای پنجم بنا بر این است که بتوانیم پروژه‌های سنگینی را که آغاز کرده‌ایم ادامه دهیم و در این مسیر باید از همراهی و تلاش نماینده شهرستان نیز تشکر کنیم به عنوان مثال مبلغ پنج میلیارد تومانی که با پیگیری نماینده شهرستان از رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به دست ما رسید بسیاری از مشکلات ما را کاهش داد و ما توانستیم حیات پروژه‌ها را زنده نگه داریم.

وی با بیان اینکه با این برنامه‌ریزی‌ها افق دید ما ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه برای شهر کاشمر است گفت: پروژه‌ای که منتهی به فرودگاه و کمربند شمالی است به طول ۹ کیلومتر و همچنین ۹ کیلومتر از جاده شادمهر به کاشمر و  دو کیلومتر نیز در جاده کاشمر به کوهسرخ از جمله پروژه‌هایی است که در حوزه وزارت راه در حال انجام داریم و در مجموع ۵۰ میلیارد تومان کار مشترک با وزارت راه را شروع کردیم و امیدوار هستیم بتوانیم با حمایت نهادهای مربوطه و به ویژه نماینده شهرستان شاهد به بهره‌برداری رسیدن این پروژه‌ها باشیم.

سلیمانی به طرح توسعه اطراف زیارتگاه شهید مدرس(ره) اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور اجرای این طرح تفاهم‌نامه‌ای بین تولیت آستان قدس رضوی، ریاست مجلس و شهرداری و نماینده شهرستان منعقد شده و این طرح توسعه را امضا کرده‌اند تا برای اولین بار بعد از انقلاب کاری با برند ملی در کاشمر نهایی شود.

شهردار کاشمر خاطرنشان کرد: این پروژه را به عنوان یک بسته توسعه دیده‌ایم که به میزان ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان وزن دارد و به مساحت ۲۶ هکتار به تصویب رسیده‌ و در قالب آن فضاهای مذهبی، ورزشی، درمانی، آموزشی، فرهنگی و اقامتی پیش‌بینی شده است و ما امیدواریم بتوانیم جلسه‌ای را با کمیسیون عمران و کمیسیون تلفیق مجلس داشته باشیم تا با پیگیری نماینده شهرستان، این پروژه وارد ردیف بودجه شود تا نیازهای شهر و به ویژه جنوب شهر کاشمر که منطقه محرومی هم هست برطرف شود.

وی همچنین از نصب دوربین‌های ترافیکی و پایش شهری با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان در سطح شهر کاشمر خبر داد و گفت: بهبود ترافیک و عبور و مرور شهری از اهداف ما در نصب این دوربین‌ها بوده است و امیدواریم با این اقدام شاهد کاهش حوادث ترافیکی باشیم به عنوان مثال سال گذشته ۱۲ نفر در معابر شهری کاشمر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که امسال تا این لحظه هفت نفر جان خود را از دست داده‌اند و امیدواریم همچنان شاهد کاهش این آمار باشیم.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد