بخشدار کوهسرخ از افتتاح و کلنگ‌زنی ۲۲ پروژه در بخش محروم کوهسرخ همزمان با دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

رضا رمضانی طرقی در گفتگو با کاشمربصیر اظهار داشت: همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان پروژه در بخش کوهسرخ به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه در دهه فجر امسال در بیش از ۷۰ درصد روستاهای بخش کوهسرخ پروژه افتتاح می‌شود، افزود: از این پروژه‌ها تمامی مردم بخش کوهسرخ که جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر هستند بهره‌مند خواهند شد.

بخشدار کوهسرخ خاطرنشان کرد: هر چند هنوز کمبودها و مشکلاتی در بخش کوهسرخ وجود دارد اما نگاه دولت تدبیر و امید به مناطق محروم بسیار خوب بوده است  به گونه‌ای که تنها برای دو فاز گازرسانی به بخش کوهسرخ ۲۶ میلیارد تومان اعتبار تأمین شده است.

وی با اشاره به اینکه در تأمین آب شرب روستایی بخش کوهسرخ، انقلابی صورت گرفته است، ادامه داد: در طی دولت یازدهم و دوازدهم بالغ بر ۶۰ پروژه با مشارکت مردم و اعتبار ۷۰ میلیارد تومان در بخش کوهسرخ انجام داده‌ایم.

رمضانی طرقی تصریح کرد: از دهه فجر سال گذشته تا امسال در حوزه راه و شهرسازی و راهداری دو پروژه با اعتبار یک میلیارد و ۸۳۳ میلیون تومان و دیگری ۱۳ کیلومتر روکش آسفالت با اعتبار یک میلیارد تومان، آبفای شهری ۹۴۵ میلیون تومان، بهزیستی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، تعاونی دهیاران بخش کوهسرخ ۵۳۸ میلیون تومان، جهاد کشاورزی با مشارکت ۱۲۰ میلیون تومان از سوی مردم و ۴۱۰ میلیون تومان از اعتبارات دولتی، آبفای روستایی ۶۴۰ میلیون تومان، بنیاد مسکن ۱۴۸ میلیون تومان در بازگشایی معابر و طرح‌های هادی به استثناء وام‌های مقاوم‌سازی، بهداشت و درمان یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان، کمیته امداد یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان، آموزش و پرورش ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، مخابرات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و شهرداری ریوش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در بخش کوهسرخ برای اجرای پروژه‌های مختلف هزینه انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۱۳ روستای بخش کوهسرخ به شبکه دولت متصل شدند، گفت: در بین ۱۸۸ کارگزار بیمه و عشایر روستایی، رتبه اول استان خراسان رضوی مربوط به کوهسرخ و در بین تمامی تعاونی‌های شهرستان، تعاونی دهیاران کوهسرخ تعاونی برتر و همچنین سومین تعاونی برتر سطح استان خراسان رضوی است.

بخشدار کوهسرخ خاطرنشان کرد: افتتاح بازارچه صنایع دستی و سنتی، توسعه معابر روستایی، اجرای سامانه کنترل از راه دور شبکه‌های آبرسانی و سامانه مانیتورینگ چاه‌ها، مخازن و اصلاح و توسعه شبکه شهر ریوش، پنج پروژه آموزشی شامل نمازخانه، خوابگاه و سلف سرویس اردوگاه دانش آموزی امام رضا(ع)، سالن چند منظوره در روستای کوشه و دو کلاس درس از جمله پروژ‌ه‌هایی هستند که همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، بهره‌برداری از آن‌ها در کوهسرخ آغاز شده است.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد