رییس اداره مخابرات کاشمر از آغاز بهره‌برداری از پروژه‌های مخابراتی این شهرستان با اعتبار ۲۶ میلیارد و ۷۲۹ میلیون ریال خبر داد.

جواد بیجندی در گفتگو با خراسان رضوی اظهار داشت: توسعه تلفن ثابت مراکز آزادگان، شهید مدرس(ره) و روستای سرحوضک با ۱۱ میلیارد و ۳۸۵ میلیون ریال، تأسیس FTTH در مرکز شهید مدرس(ره) با ۸۸ میلیون ریال، تأسیس VDSL  در مراکز آزادگان و شهید مدرس(ره) با ۲۵۶ میلیون ریال از جمله پروژه‌های مخابراتی کاشمر است که بهره‌برداری از آن‌ها آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: تأسیس کافوی ۱۰۰۸ واحدی و راه‌اندازی سایت G4 ، ۳G، ۲G آبان و ریوش در دو بخش مرکزی و کوهسرخ با ۱۵ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌هایی است که با همت مخابرات کاشمر و از محل اعتبارات استانی به بهره‌برداری رسید.

رییس اداره مخابرات کاشمر ادامه داد: بستر کار برای اتصال ادارات شهرستان به فیبر نوری اختصاصی فراهم می‌باشد و امیدواریم با توجه به اهمیت موضوع بتوانیم در آینده نزدیک شاهد اتصال تمامی ادارات شهرستان به شبکه وبستر ارتباطی فیبر نوری باشیم.

بیجندی یادآور شد: کاشمر اولین شهرستان بعد از مشهد مقدس است که تعداد مشترکین اختصاصی فیبر نوری را با ۵۳ مشترک دارا می‌باشیم.

وی همچنین تعداد تلفن‌های ثابت منصوبه در کاشمر را ۷۳ هزار و ۴۰۰ خط اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۶۴ هزار و ۳۷۷ خط فعال می‌باشد ضمن اینکه ضریب کل نفوذ تلفن ثابت در کاشمر بیش از ۳۸ درصد است.

رییس اداره مخابرات کاشمر ادامه داد: هم اکنون ۱۵۸ کافوی مسی و ۱۹ کافوی نوری در کاشمر وجود دارد و تعداد روستاهای دارای ارتباط تلفنی در کاشمر ۵۳ روستا و تعداد روستاهای دارای تلفن خانگی نیز همین تعداد می‌باشد.

بیحندی خاطرنشان کرد: ۳۴ روستای کاشمر دارای پوشش تلفن همراه و ۳۳ روستا نیز به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند ضمن اینکه هم اکنون ۳۵ مرکز تلفن در کاشمر در حال فعالیت می‌باشند.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد