رییس اداره گاز کاشمر با بیان اینکه ۵۷ هزار مشترک گاز در کاشمر وجود دارد از اجرایی شدن خط ۱۶ اینچ انتقال گاز به موازات خط ۱۲ اینچی فعلی تا پایان سال آتی خبر داد.

محمد خلیلی در گفتگو با کاشمربصیر اظهار داشت: اداره گاز ناحیه کاشمر شامل شهرستان‌های کاشمر و خلیل‌آباد و بخش‌های کوهسرخ و کندر، ۷۶ هزار مشترک دارد که از این تعداد نزدیک به ۵۷ هزار مشترک در کاشمر و روستاهای آن هستند.

وی ادامه داد: ما دارای پنج ایستگاه برون شهری سی جی اس در روستای قوژد، شهرک صنعتی، خلیل‌آباد، ریوش و کندر هستیم ضمن اینکه در کاشمر پنج ایستگاه درون شهری تی بی اس نیز داریم.

رییس اداره گاز کاشمر با یادآوری افت فشار و قطعی گاز کاشمر در سرمای سال ۱۳۸۶ خاطرنشان کرد: از سال ۸۶ که شاهد قطعی گاز در کاشمر بودیم تا امروز تعداد مشترکان ما دو برابر شده است و در همین راستا ایستگاه‌های برون شهری ما به روز شده و از ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصد اضافه شده است اما در داخل شهر بنا به دلایلی نتوانسته‌ایم نسبت به افزایش ایستگاه‌ها اقدام کنیم که امیدواریم با نگاه مثبت مسئولان و مدیریت شهری کاشمر بتوانیم ظرفیت خود را افزایش دهیم.

خلیلی گفت: علاوه بر اینکه در تعداد مشترکان خانگی خود شاهد افزایش هستیم، گازرسانی به صنایع نیز افزایش می‌یابد به عنوان مثال تا کنون مرغداری‌ها، دامداری‌ها و گاوداری‌ها باید خودشان گازرسانی را انجام می‌دادند اما بر اساس تصمیم شرکت گاز موسوم به گازرسانی بند ق از این پس گازرسانی توسط خود شرکت انجام می‌شود تا هزینه‌های مشترکان کاسته شود.

وی افزود: شهرستان کاشمر به عنوان محور گازرسانی بند ق برای شهرستان‌های بردسکن، خلیل‌آباد، بجستان و گناباد انتخاب شده است و مجوز اجرای خط توزیع گاز به طول شش کیلومتر برای کاشمر صادر شده است که این موضوع بار مصرفی گاز درون شهری ما را بسیار افزایش می‌دهد و اگر همین طور ادامه داشته باشد ما به بن بست خواهیم خورد همان طور که هم اکنون در ایستگاه‌های معلم و پیام‌نور با مشکلاتی مواجه شده‌ایم و لذا نیاز است در آن محدوده از شهر ایستگاه دیگری نصب شود.

رییس اداره گاز کاشمر تأکید کرد: ما یک سری خطوط انتقال گاز داریم که کار انتقال بین شهری را انجام می‌دهند و یک سری نیز خطوط تغذیه داریم که در داخل شهر قرار دارند که برای تقویت خطوط انتقال قول‌هایی بعد از سرمای سال ۸۶ و قطع گاز کاشمر در آن سال داده شد تا اینکه چند ماه پیش پیمانکار مربوطه تعیین و مقرر شده است تا آخر سال ۹۷ خط ۱۶ اینچ انتقال گاز به کاشمر به موازات خط ۱۲ اینچ فعلی کشیده شود.

وی ادامه داد: تصمیم‌گیری در مورد اجرای خط انتقال بر عهده استان و تهران است که توسط مهندسی توسعه شرکت گاز تصمیم‌گیری می‌شود و لذا با تقویت خط انتقال گاز به کاشمر بخشی از مشکلات ما کاهش خواهد یافت اما آنچه اهمیت دارد تراز تولید و مصرف است چرا که حتی اگر خط انتقال گاز ظرفیت بسیار بالایی هم داشته باشد باز هم وقتی مصرف افزایش پیدا کند، فشار گاز کاهش خواهد یافت.

رییس اداره گاز کاشمر با تأکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف گاز اظهار داشت: در سرمای اخیر به دلیل افت فشار گاز، فعالیت جایگاه‌های CNG  در کاشمر متوقف و گاز برخی واحدهای تولیدی نیز قطع شد و لذا لازم است همواره در مصرف گاز صرفه‌جویی شود تا با مشکل قطع گاز در منازل مواجه نشویم.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد