معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری کاشمر مجموع اعتبارات سال جاری شهرستان کاشمر را حدود ۲۰ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان عنوان کرد که به ۱۵۸ پروژه اختصاص می‌یابد.

مهدی برامکی در گفتگو با کاشمربصیر اظهار داشت: با توجه به تعدد پروژه‌های تعریف شده در دوره‌های قبل، پس از احیای سازمان برنامه و بودجه، فقط به پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارند اعتبار تعلق می‌گیرد و لذا علی‌رغم اینکه ما افزایش اعتبار سالانه داریم اما به دلیل فراوان بودن پروژه‌ها شاهد تکمیل آن‌ها نیستیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری کاشمر ادامه داد: به عنوان مثال ما در اعتبارات تملک دارایی ۱۲۲ پروژه داشتیم و با توجه به اینکه اختصاص اعتبارات ماده ۱۸۰ را در اختیار خود ما گذاشتند، ما این اعتبارات را در ۳۶ پروژه تقسیم کردیم و گفتیم به جای اینکه اعتبارات را در همه پروژ‌ه‌ها سرشکن کنیم به تعدادی از پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی مناسبی دارند اختصاص بدهیم تا نتیجه بهتری حاصل شود.

وی گفت: مجموع اعتبارات امسال شهرستان کاشمر بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان است که اعتبارات ماده ۱۸۰ ما ۹ میلیارد و ۱۸۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده و جمع اعتبارات تملک دارایی ما نیز ۱۰ میلیارد و ۹۶۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده است که در مجموع ۲۰ میلیارد و ۱۴۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌شود.

برامکی خاطرنشان کرد: به طور معمول اعتبارات محل نفت و گاز با توجه به اینکه تحقق پیدا می‌کند تخصیص ۱۰۰ درصد دارد و اعتبارات استانی حدود ۳۰ درصد که به طور میانگین بین ۵۰ تا ۵۵ درصد اعتبارات تخصیص پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: اعتبارات ماده ۱۸۰ متعلق به ۳۶ پروژه و اعتبارات تملک دارایی متعلق به ۱۲۲ پروژه است.

برامکی همچنین با اشاره به پروژه گازرسانی به روستاهای بخش کوهسرخ کاشمر تأکید کرد: مشکل اصلی گاز کوهسرخ، خط اصلی انتقال بود که خوشبختانه این خط اجرایی شده و هم اکنون بسیاری از اهالی شهر ریوش دارای گاز شهری هستند و با توجه به هزینه‌ای که برای اجرای این خط انتقال انجام شده است خود دولت اصرار دارد که هر چه سریع‌تر گازرسانی به روستاهای این بخش نیز صورت گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری کاشمر گفت: هم اکنون عملیات گازرسانی به ۱۳ تا ۱۴ روستای بخش کوهسرخ در دستور کار است و پیمانکاران این پروژه‌ها یا تعیین شده و یا با برگزاری مناقصه تعیین خواهند شد و اگر مشکلی پیش نیاید تا سال آینده این تعداد از روستاهای بخش کوهسرخ دارای گاز طبیعی خواهند بود.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد