مدیر جهادکشاورزی کاشمر، جامعه عشایری را قشری مولد توصیف کرد که نقش قابل توجهی در تولید گوشت قرمز و سایر محصولات دامی دارند.

سید ابوالقاسم موسوی در گفتگو با کاشمربصیر از برگزاری گردهمایی هیأت مدیره شرکت‌های تعاونی عشایری شهرستان‌های کاشمر، بردسکن، نیشابور، سبزوار و خواف در شهرستان کاشمر خبر داد و اظهار داشت: جامعه عشایری به عنوان جامعه‌ای مولد، سهم قابل توجهی در تأمین گوشت قرمز و سایر محصولات جانبی ایفا می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر خاطرنشان کرد: در همین راستا شرکت تعاونی امیر دشت ترشیز کاشمر با عضویت ۴۰۰ خانوار عشایری شهرستان در سال ۱۳۹۶ تءسیس شد و خدمات قابل توجهی در زمینه‌های تأمین و توزیع نهاده‌های دامی و نهاده‌های تولید به جامعه عشایری شهرستان ارائه کرده است.

وی ادامه داد: به منظور آشنایی اعضای هیأت مدیره شرکت‌های تعاونی عشایری با اساسنامه و وظایف شرکت‌ها، گردهمایی اعضای هیأت مدیره چندین شهرستان در محل مدیریت جهاد کشاورزی کاشمر برگزار شد که در این گردهمایی، ۳۰ عضو هیأت مدیره شرکت‌های تعاونی عشایری  از شهرستان‌های مختلف استان حضور داشتند.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر افزود: در این گردهمایی دکتر جلالیان معاون مدیر کل اداره امور عشایری خراسان رضوی تأکید کرد که تاکنون شرکت‌های تعاونی عشایری خدمات قابل توجهی به جامعه عشایری ارائه کرده است و لذا با توجه به نقش مهمی که عشایر در خود اتکایی و استقلال کشور در تولید محصولات اساسی ایفا می‌کنند اعضای هیأت مدیره شرکت‌ها بایستی با وظایف خود مطابق اساسنامه شرکت‌های تعاونی آشنا بوده تا در ارائه خدمات به این قشر زحمت‌کش موفق عمل کنند.

موسوی اظهار داشت: همچنین در ادامه این گردهمایی کارگاه آموزشی با عنوان زنجیره تولید دام سبک و بیماری‌های مشترک انسان و دام با حضور دکتر نوروزی محقق مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی و دکتر ابراهیمی از دامپزشکی شهرستان، ویژه مدعوین، دامداران و عشایر این شهرستان‌ها برگزار شد.

مدیر جهادکشاورزی کاشمر گفت: در این کارگاه در خصوص بیماری‌های عفونی و به شدت واگیر تب برفکی و تب کریمه کنگو، علائم و راه‌های انتقال و همچنین اقدامات پیشگیرانه آن که شامل اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای، مراقبت‌های کلینیکی و واکسیناسیون است؛ مطالب آموزشی ارائه شد.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد