رییس حفاظت محیط زیست کاشمر از دستگیری سه نفر متخلف شکار و صید و کشف یک قبضه سلاح قاچاق از متخلفین و همچنین یک نفر متخلف فروش کبک در این شهرستان خبر داد.

مهدی جمعه‌پور در گفتگو با کاشمربصیر با اعلام این خبر افزود: با حضور شبانه‌روزی مأموران یگان حفاظت محیط زیست کاشمر، سه نفر متخلف شکار و صید که وارد منطقه شکارممنوع سیدمرتضی در ارتفاعات روستای تنورجه شده بودند توسط مأموران حفاظت محیط زیست ردزنی و پس از تهیه مستندات قانونی شامل عکس و فیلم در موقعیت مناسب دستگیر و صورتجلسه و با هماهنگی قضایی روانه بازداشتگاه شدند.

وی ادامه داد: از متخلفان یک قبضه سلاح ساچمه زنی وینچستر قاچاق، یک عدد فشنگ چهارپاره قاچاق و یک دستگاه دوربین چشمی به همراه چاقو و سایر ادوات شکار و صید کشف و صورتجلسه شد.

رییس حفاظت محیط زیست کاشمر همچنین با بیان اینکه فردی که اقدام به فروش کبک در جمعه بازار پرندگان کاشمر می‌کرد نیز با حضور نامحسوس مأموران یگان کاشمر شناسایی و دستگیر شده است گفت: در این خصوص شش قطعه کبک زنده از نامبرده کشف و جهت ادامه رسیدگی صورتجلسه شد.

جمعه‌پور خاطرنشان کرد: برابر بند “ت” ماده ۳۰ قانون شکار و صید، تعیین انواع جانوران وحشی و حمایت شده بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است و لذا هرگونه خرید، فروش، حمل، تکثیر و نگهداری پرندگان وحشی جرم بوده و موارد از طریق مستندات قانونی در حوزه قضایی پیگیری می‌شود

وی با بیان اینکه در جهت حفاظت از تنوع زیستی شهرستان کاشمر، مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان به صورت شبانه‌روزی، زیستگاه‌های حیات وحش را در شهرستان پایش می‌کنند اظهار داشت: دوستداران طبیعت می‌توانند هرگونه تخلف شکار و صید را به شماره تلفن ۵۵۲۵۲۵۱۶ یا همراه ۹۱۵۷۲۲۶۴۳۲ یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کاشمر اطلاع دهند.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد