رییس دادگستری کاشمر با بیان اینکه مردم مطالبات به حق خود از در مورد مشکلات اقتصادی از طریق قانونی پیگیری کنند هشدار داد که با هنجارشکنان و برهم زنندگان نظم جامعه برخورد خواهد شد.

به گزارش کاشمربصیر حجت‌الاسلام و المسلمین علی میدانی امشب در بزرگداشت حماسه ۹ دی در محل زیارتگاه امامزاده سیدحمزه(ع) کاشمر گفت: حماسه ۹دی به فرموده مقام معظم رهبری باید در تاریخ ثبت شود و شد چون اتفاقی که در این روز افتاد نقشه همه جانبه استکبار را نقش بر آب کرد، نقشه‌ای که اصل نظام مقدس را هدف قرار داده بوده با امداد غیبی خداوند تبارک و تعالی این فتنه هم از سر این مردم شهید‌پرور رخت بر بست.

رییس دادگستری کاشمر با اشاره به ابعاد مختلف داخلی و خارجی فتنه گفت: تقابل بین حق و باطل از اول بوده و تا آخر هم خواهد بود و مسلماً این تقابل، تقابل بسیار سختی بود و در صدر اسلام زمانی که مستکبران آن زمان دیدند سخن پیامبر(ص) که وحی الهی است منافع آن‌ها را به خطر انداخته است، حفظ منافع خود را جز در مخالفت با پیامبر نمی‌دیدند اما یک جبهه هم که اکثریت مردم را تشکیل می‌داد و انسان‌های مظلوم ستمدیده‌ بودند با پیامبر(ص) همراهی کردند.

وی ادامه داد: این تقابل با شیوه‌های مختلف ادامه داشت و به شکل‌گیری حکومت اسلامی در زمان پیامبر(ص) منتهی شد و کسانی که صاحبان زر و زور بودند، یا از صحنه خارج شدند و یا مجبور شدند امثال ابوسفیان‌ها اسلام ظاهری را قبول کنند.

میدانی گفت: این تقابل در انقلاب اسلامی ایران هم اتفاق افتاد و عده‌ای اقلیت که از شجره خبیثه ابوسفیان‌ها بودند علم مخالفت برداشتند و اکثریت مردم استقبال کردند و این‌جا هم منتج به تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران شد و روز به روز هم بنیان این حکومت محکم‌تر و استوارتر شده است و ما از مقام تثبیت نظام به مقام صدور انقلاب رسیده‌ایم.

رییس دادگستری کاشمر اظهار داشت: مسلماً همان مشکلاتی را که فراروی پیامبر اعظم(ص) ایجاد کردند و مخالفت‌هایی که با ایشان داشتند همان مقابله با حق را در زمان ما هم داشتند و هنوز هم دارند و دشمن امروز نیز هر شب و روز در حال ترسیم نقشه برای رسیدن به اهداف خبیث خودش است و خسته هم نمی‌شود همچنان که شیطان خسته نشده است و امروز استکبارجهانی برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت دارد و ما باید به تناسب توطئه‌های استکبار برنامه‌ریزی داشته باشیم.

میدانی افزود: امروز دشمن به این نتیجه رسیده است که رودرویی این مردم با ابزار نظامی نتیجه‌ای برای آن‌ها ندارد و همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر در محاسبات خودش به این نتیجه برسد که جنگ سخت پاسخ می‌دهد درنگ نمی‌کند و حتی امروز به صورت غیرمستقیم وارد شده و مقاومت و سوریه و لبنان را مورد هدف قرار داد و باز هم به این نتیجه رسید که جنگ نظامی چیزی جز رسوایی برای آن‌ها ندارد و لذا از جنگ نرم استفاده می‌کند که بسیار خطرناک است چون در جنگ سخت دشمن رویارو دیده می‌شود و می‌توان تصمیم گرفت ولی در جنگ نرم دشمن همیشه در تقابل با نظام است و از شیوه‌های پیچیده بهره می‌برد.

وی با اشاره به فتنه۸۸ ادامه داد: فتنه یعنی مشتبه شدن حق و باطل، یعنی شرایطی به وجود می‌آید که مردم سردرگم هستند و لذا می‌گویند فتنه و این شرایط برای تشخیص حق از باطل بسیار سخت و دشوار است و کارگردانان فتنه هم در رأس آن‌ها از خارج مدیریت می‌شود و بعد هم منافقین که ظاهری به صلاح دارند و باطنی خبیث دست به دست هم دادند تا نقشه استکبار جهانی را عملی کنند و برای نتیجه نهایی، آن‌ها جز به سقوط نظام مقدس و براندازی این نظام به چیز دیگری قانع نبودند.

رییس دادگستری کاشمر اظهار داشت: در چنین شرایطی به بهانه تقلب و مخدوش بودن انتخابات این فتنه را به راه انداختند ولی مردم در روز ۹دی این توطئه را خنثی کردند و این روز به نام روز بصیرت نام نهاده‌ شد و بصیرت یعنی هوش سیاسی توأم با دینداری، تشخیص به موقع، ورود و اقدام به موقع و اطاعت محض از ولی امر و در صراط مستقیم با استحکام حرکت کردن که همه این موارد در ۹ دی اتفاق افتاد.

وی گفت: امروز دشمن خسته نشده است و لذا امروز وظایف مختلفی فراروی ما قرار دارد؛ چرا که باید دانست آتشی اندک برای آتش کشیدن یک خرمن و جنگل کافی است و امروز دشمن دنبال روزنه‌ای می‌گردد که او را پیدا کند و ما باید این روزنه را ببندیم.

میدانی با اشاره به حوادث دهه ۷۰ در مشهد ادامه داد: در اتفاقاتی که در چند دهه گذشته افتاده است مثل غائله مشهد در دهه هفتاد، مردمی که از یک نقطه محروم مشهد راه افتادند اعتراض این‌ها به شهرداری بود اما وقتی سیل جمعیت به راه افتاد شعارها و رویکرد‌ها تغییر کرد و آن شد که نباید می‌شد و کسانی آمدند مدیریت حرکت را به دست گرفتند که اهداف دیگری داشتند در صورتی که مسلماً کسانی که به بهانه اعتراض به بخشی از شهرداری به صحنه آمده بودند مشاهده کردند که مدیریت کار از دست آن‌ها خارج شد.

رییس دادگستری کاشمر خاطرنشان کرد: در فتنه۸۸ بعضی از کسانی که به خیابان‌ها آمدند  شاید ادعای تقلب را باور کرده بودند اما وقتی به خیابان آمدند شروعش با آن‌ها بود ولی تمام کردن کار با آن‌ها نبود هر چند اصل و نحوه آن اعتراض هم اشکال داشت ولی تبدیل شد به فتنه‌ای که اگر متانت رهبر انقلاب و امت اسلامی و صبوری و بصیرت آن‌ها نبود معلوم نبود چه اتفاقی می‌افتاد.

میدانی تأکید کرد: باید هوشیار بود که این موضوع تکرار نشود و ما باید از اتفاقات گذشته درس بگیریم لذا وظیفه مسئولان این است که درد مردم را بشناسند و درصدد درمان بربیایند چون دولتی که یک یا دو دوره فرصت دارد و وقتی می‌تواند برخی مشکلات را در شش ماه حل کند باید اولویت‌بندی کند و مشکلات را با طرح‌های فوریتی برطرف کند.

وی گفت: به عنوان مثال از اول قانونگذاری و تصویب یارانه‌ها صحبت سر این است که یارانه باشد یا نه و آیا به همه تعلق بگیرد یا خیر و همین طور مانده‌اند و باید گفت اگر امروز به این نتیجه رسیدند که ۳۰ میلیون یارانه بگیر نباید یارانه بگیرند چرا در هاله‌ای از ابهام می‌گذارید؟ چرا این کار را در شش ماه اول دولت خودتان نمی‌کنید؟ در صورتی که اگر با مردم شفاف و صادق بود و از مردم کمک خواست آن‌ها درک می‌کنند.

میدانی ادامه داد: اگر برای برخی افراد کارد به استخوان رسیده است دولت طرح‌هایی که اولویت ندارد را تعطیل کند به عنوان مثال اولویت امروز کاشمر ۶۰۰ پرونده طلاق سال قبل و فقر و بیکاری و مسائل اجتماعی است نه برخی طرح‌ها لذا شما اگر می‌توانید با برجسته کردن و رسانه‌ای کردن‌ برخی طرح‌ها و پروژه‌ها، بودجه‌ای بگیرید اولویت خود را بیکاری اعلام کنید و نماینده و مسئولان شهرستان بگویند ما بودجه خود را خرج بیکاری و اشتغال جوانان می‌کنیم ولی متأسفانه ما بعضی چیزها را برجسته و از دیگر مسائل غفلت‌ می‌کنیم در صورتی که امروز اولویت اول کاشمر بحث اشتغال است.

رییس دادگستری کاشمر تصریح کرد: وظیفه دولت این است که به موقع با تشخیص اولویت‌ها و شفاف صحبت کردن با مردم مشکلات را حل کند و وظیفه مردم و آحاد ملت غیور این است که زمان شناس و موقعیت ‌شناس باشند و مسائل را تجزیه و تحلیل کنند و برای اعتراض و شکایت از یک بخش و یک چیز بهانه به دست دشمن دادن ندهند که این موضوع دیگری است.

وی با اشاره به تجمع روز گذشته برخی افراد در کاشمر اظهار داشت: این چند نفری که راه افتادند در خیابان و هدفشان این است که به مشکلات اقتصادی اعتراض کنند که اعتراض آن‌ها به حق هم هست باید بدانند که شیوه‌اش این نیست چرا که دشمن دنبال بهانه می‌گردد که آنچه را هم تا حالا ساخته‌ایم منهدم کند و انسان عاقل نمی‌آید اساس یک ساختمان را به خاطر مشکلات جزئی آن منهدم کند و باید بدانیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی نظامی است که بعد از ۱۴۰۰ سال از اسلام به عنوان حکومتی منحصر به فرد بر اساس تعالیم دینی و مذهب حقه اثنی عشری برپا شده است

میدانی ادامه داد: وطیفه رسانه ها روشنگری مردم و بازگو کردن ابعاد فتنه در طول زمان برای مردم است و رسانه‌ای که درد دین و مردم و معیشت مردم را دارد نباید در این مسیر کوتاهی کند و باید خطرها را بگوید و فرصت‌ها را تبیین کند چرا که امروز حاکمیت جمهوری اسلامی همچون خاری در چشم مستکبران عالم است و باید از این فرصت برای تعالی استفاده کنیم و کسانی که برای این مردم خواب‌های شوم دیده‌اند بدانند که تعبیری برای آن ها وجود ندارد و آرزوی بازگشت به ایران و سیطره بر این ملت مظلوم را باید به گور ببرند.

رییس دادگستری کاشمر گفت: نوید اتصال این حکومت را به حکومت جهانی مهدی آل محمد(عج) امام راحل فرمودند که حکومت جمهوری اسلامی مقدمه حکومت حضرت مهدی است و امام و مقام معظم رهبری فرمودند من دست غیبی الهی را به عینه در این نظام می‌بینم لذا در سالروز حماسه ۹دی باید مردم هوشیاری و در صحنه بودن خودشان را داشته باشند.

میدانی با هشدار به برهم زنندگان نظم عمومی جامعه تصریح کرد: در رابطه با تجمع روز گذشته کاشمر چند نفر دستگیر شده‌اند که از ظواهر امر برمی‌آید که سوء نییت نداشتند و به علت فقر و بیکاری این اقدام را انجام داده‌اند که البته باید به طور دقیق رسیدگی شود و بنده به این افرادی که سوء نیت نداشتند نصیحت می‌کنم که در توطئه دشمن گرفتار نشوید و مبادا بهانه به دست دشمن بدهد و آب در آسیاب دشمن بریزید و مبادا در راه رسیدن دشمن به اهدافش کمک کار باشید و مطالبات خود را از راه قانونی پیگیری کنید.

وی تأکید کرد: بعد از این روشنگری‌ها و تبیین موضوع اگر کسی بخواهد به این مسائل ادامه بدهد در چنگ قانون گرفتار خواهد شد و قانون به شدت با هنجارشکنان برخورد خواهد کرد و هر چند تا حالا اغماض شده است ولی هر کس بعد از این آتش بیار بشود و نظام مقدس جمهوری اسلامی را که حاصل خون هزاران شهید است را به خطر بیاندازد به عنوان دستگاه قضایی با او برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد