معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول داد که تجهیزات مورد نیاز برای مرکز تشخیص و غربالگری سرطان کاشمر طی دو تا سه ماه آینده تأمین شود.

به گزارش کاشمربصیر معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز به همراه نماینده کاشمر و رییس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از بیمارستان‌های کاشمر بازدید و با نیازها و کمبودهای درمانی این بیمارستان‌ها آشنا شد.

دکتر قاسم جان بابایی در این بازدید از مرکز تازه احداث شده غربالگری سرطان در بیمارستان شهید مدرس(ره)، بلوک زایمانی در حال احداث بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) و بخش‌های مختلف این بیمارستان‌ها بازدید کرد.

معاون درمان وزیر بهداشت در حاشیه این بازدید در گفتگو با این پایگاه خبری در ارتباط با تجهیزات مورد نیاز برای مرکز تشخیص و غربالگری سرطان بیمارستان شهید مدرس(ره) تصریح کرد: این مرکز به منظور تشخیص زودهنگام سرطان اخداث شده است و تا دو الی سه ماه دیگر تجهیزات آن را کامل می‌کنیم.

جان بابایی ادامه داد: از جمله نیازهای درمانی در کاشمر می‌توان به دستگاه ام آر آی اشاره کرد که این مورد را درخواست داده و در اولویت می‌باشد و هم اکنون دستگاه مورد نیاز برای کاشمر در خارج از کشور در حال ساخت است.

وی افزود: اختصاص ام آر آی به شهرستان‌ها به این طریق نیست که به عنوان مثال ۱۰ دستگاه وارد کشور شود و بنده بتوانم آن‌ها را توزیع کنم بلکه برای هر شهرستان و به اسم همان شهرستان در خارج از کشور ساخته و ثبت می‌شود و لذا در مورد تأمین دستگاه ام آر آی برای کاشمر جای نگرانی نیست و هم اکنون در کشور آلمان در حال ساخت و تهیه می‌باشد.

جان بابایی خاطرنشان کرد: اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن و همچنین توسعه اورژانس، مرکز غربالگری سرطان، مرکز تسهیلات زایمانی و کلینیک ویژه، طرح‌ها و پروژه‌هایی است که در همین دوره در کاشمر برنامه‌ریزی شده و ما نیز همه تجهیزات مورد نیاز را تأمین می‌کنیم تا مردم بهره‌مند شوند.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سؤالی در مورد تداوم طرح تحول سلامت با توجه به مشکلات اعتباری به این پاسخ بسنده کرد که: در مورد طرح تحول باید از بیمه‌ها سؤال شود چرا که آن‌ها باید پولش را بدهند اما طرح تحول سر جای خود هست و جای نگرانی هم نیست.

انتهای پیام/

 

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد