فرمانده سپاه کاشمر با تأکید بر این‌که اعمال هزار و ۶۰۰ مورد تحریم در دو سال اخیر نتیجه مذاکرات و دستاوردهای برجام است گفت: اوبامای به‌اصطلاح مؤدب و ترامپ به‌اصطلاح دیوانه هیچ فرقی باهم ندارند چراکه هر دو آن‌ها دنبال اجرای سیاست‌های تئوریسین‌های آمریکا و صهیونیسم هستند.

به گزارش کاشمربصیر به نقل از فارس، علیرضا سازگار امروز در همایش میقات الصالحین حلقه‌های ویژه صالحین کاشمر در زیارتگاه شهید آیت‌الله سید حسن مدرس(ره) بر ضرورت داشتن بصیرت، ولایت شناسی و دشمن‌شناسی در تمامی ادوار تأکید کرد و اظهار داشت: دشمن‌شناس یعنی این‌که بفهمیم چه کسانی با کدخدا دانستن آمریکا و اعتماد و توکل به آن به دنبال تعامل با آمریکا هستند.

وی با اشاره به این‌که رهبر معظم انقلاب در موضوع برجام همواره به تیم مذاکره‌کننده تأکید داشتند که نباید به آمریکای بدعهدی که به هیچ‌یک از پیمان‌های بین‌المللی پایبند نیست خوش‌بین باشیم و از خطوط اصلی نظام عبور نکنید و تعهدات را متناظر انجام دهید افزود: اما در جریان برجام به گفته رئیس تیم دیپلماسی از خطوط نظام عبور کردند و باعجله تمام خواسته‌های آنان را به وعده‌های نسیه انجام دادند.

* هدف از امضای برجام و مذاکراتی که در این زمینه انجام شد رفع تحریم‌ها بود

فرمانده سپاه کاشمر با تأکید بر این‌که هدف از امضای برجام و مذاکراتی که در این زمینه انجام شد رفع تحریم‌ها بود ابراز داشت: متأسفانه طی دو سال از امضای برجام شاهد وضع هزار و ۶۰۰  مورد تحریم علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به‌عنوان  نتیجه مذاکرات هستیم.

وی بابیان این‌که اسلام هیچ‌گاه با انجام مذاکره مخالفتی ندارد اما طرف مقابل این مذاکره را یک محاکمه می‌داند یادآور شد: این‌که برخی افراد در درون کشور هنوز دشمن را نشناخته‌اند که امضای  جان کری وزیر اسبق امور خارجه آمریکا را مورد اعتماد و سند قرار می‌دهند.

سازگار با اشاره به این‌که امروز از اوبای به‌اصطلاح مؤدب و جان کری به‌اصطلاح مؤدب خبری نیست تأکید کرد: ازنظر ما ترامپ به‌اصطلاح دیوانه و چه اوبای به‌اصطلاح مؤدب هیچ فرقی باهم ندارند چراکه همه آن‌ها دنبال سیاست‌هایی هستند که از قبل توسط تئوریسین‌های آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل نوشته‌شده و امروز موظف به اجرای آن هستند.

وی بابیان این‌که باید دشمن‌شناس باشیم و بدانیم حرف دشمن را امروز در درون کشور از چه جناح، جریانات و افرادی شنیده می‌شود ادامه داد: دشمن درصدد این است که با استفاده از فضای مجازی که امروز به فضای حقیقی تبدیل‌شده، جوانان ما را بگیرد، بنابراین ضرورت دارد بسیج در درجه اول نسبت به این هجمه ضد فرهنگی دشمن باید دنبال این باشد که سطح معرفت دینی جامعه و جوانان را بالا ببرد.

*افزایش ایمنی در برابر حملات فضای مجازی دشمن با شناخت کامل از دین و آموزه‌های اصیل اسلامی

فرمانده سپاه کاشمر با تأکید بر این‌که ما هر چه نسبت به دین و شناخت آموزه‌های اصیل اسلامی بیشتر آشنا باشیم قطعاً نسبت به  حملات پیاپی این فضای مجازی که توسط دشمن برنامه‌ریزی‌شده است ایمنی بیشتری خواهیم داشت خاطرنشان کرد: افرادی که معمولاً دین‌دار هستند و به نماز و فرایض دینی اهمت و توجه بیشتری دارند کمتر  دچار آسیب‌ها و فتنه‌ها می‌شوند و اگر این افراد احیاناً گرفتار توطئه و فتنه شوند دین به آن‌ها کمک خواهد کرد که از این آزمایش و فتنه سربلند بیرون بیایند.

وی با اشاره به این‌که در  فتنه سال‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ افرادی که در جبهه حضور داشتند و غالباً جزو افراد سرشناس و رده‌های بالای کشور بودند مردود شدند گفت: شناخت معرفت دینی و سطح معرفت دینی به ما کمک می‌کند که ما در برابر هجمه‌های دشمن یک نوع ایستادگی و مقاومت در ما ایجاد شود، به همین جهت باید به جهت تقویت روحیه انقلابی گری، سلحشوری و عاشورایی است همواره روحیه ایثار و ازخودگذشتگی در بدنه جامعه تزریق و تقویت کنیم.

سازگار ارسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی و ابراز همدردی با مردم زلزله‌زده غرب کشور را داشتن حس نوع‌دوستی، انفاق و ازخودگذشتگی در مردم ایران دانست و اظهار داشت: در هر نقطه‌ای از این کره خاکی که نهضت اسلامی و آزادی‌بخش در حال مبارزه است باید کمک‌ها و حمایت‌ها انجام شود چراکه معتقدیم اگر رزمندگان ما در جبهه مقاومت در سوریه و عراق حضور نداشتند و مقاومت نمی‌کردند باید در داخل کشور با آن‌ها مقابله می‌کردیم.

*بحران‌های اقتصادی کشور به خاطر نداشتن روحیه انقلابی در برخی از مردم و مسئولان است

وی بابیان این‌که تا زمانی که ظالم و مظهر ظلم آمریکا باشد مظلوم هم خواهد بود افزود: به گفته بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران تا مادامی‌که ظالم باشد مبارزه وجود دارد و ما هستیم بنابراین روحیه انفاق و ازخودگذشتگی را باید به نسل سوم و چهارم انقلاب و نسل‌های بعد انتقال دهیم و فرزندان خودمان را با این روحیه پرورش و تربیت کنیم.

فرمانده سپاه کاشمر با اشاره به این‌که اگر این روحیه انقلابی در کشور نباشد هیچ  حسی برای دفاع از کشور و ناموس نخواهد بود بیان داشت: اگر امروز می‌بینیم بعضاً بحران‌های اقتصادی در کشور به وجود می‌آید و در این حوزه با مشکلاتی روبرو هستیم به خاطر نداشتن روحیه انقلابی در برخی از مردم و مسئولان است.

وی بابیان این‌که اگر روحیه انقلابی در مسئولان وجود داشت امروز شاهد جولان کالاهای خارجی وارداتی به ارزش ۴۰ میلیارد دلار که به‌صورت رسمی وارد می‌شود و نام آن را قاچاق می‌گذارند نبودیم یادآور شد: اگر این روحیه انقلابی در مدیران وجود داشته باشد و تمام هم‌وغم و تلاششان را برای خدمت به اسلام و انقلاب بکار گیرند قطعاً شاهد افزایش موفقیت‌ها و کاهش مشکلات اقتصادی و آسیب‌ها در جامعه خواهیم بود

سازگار با تأکید بر این‌که  روحیه انقلابی، سلحشوری، ایثار  و ازخودگذشتگی باید دائم در کشور تزریق و تقویت شود ابراز داشت: بسیج باید بکوشد که وحدت و انسجام ملی و اسلامی همیشه در کشور تقویت شود و اجازه ندهد که فرصت‌طلبان خدشه‌ای به این وحدت وارد کنند.

* بسیج با هرکسی که بخواهد وحدت جامعه اسلامی را بر هم بزند برخورد می‌کند

وی با اشاره به این‌که بسیج با هرکسی که بخواهد وحدت جامعه اسلامی را بر هم بزند برخورد خواهد کرد ادامه داد: در این راستا همواره در حال رصد کردن اتفاقات و اقدامات در سطح جامعه هستیم و در این مسیر بسیج با جریاناتی که به دنبال خدشه واردکردن به وحدت جامعه باشند مبارزه خواهد کرد.

فرمانده سپاه کاشمر تأکید کرد:  در درجه اول وظیفه همه ما امربه‌معروف و نهی از منکر است و در این راستا جریاناتی که ناآگاهانه در پازل دشمن بازی می‌کنند و در تله دشمن گرفتار شدند باید روشنگری و آگاهی بخشی داشته باشیم.

وی موفقیت جامعه و بسیج را مستلزم حرکت مردم به سمت زندگی به سبک اسلامی دانست و ابراز داشت: زندگی که در آن تجمل‌گرایی، چشم و هم‌چشمی نباشد و یک زندگی متعادل، با قناعت و در سطح متعارف باشد زندگی موفقی خواهد بود که از فسادها، طلاق و سایر آسیب‌های اجتماعی در امن است.

سازگار با اشاره به سخنرانی ترامپ در ۲۱ مهرماه که ملت ایران را تروریست خطاب کرد و با تروریسم خواندن دولت ایران به ملت، سپاه پاسداران و بسیج و در کلیت به‌نظام جمهوری اسلامی اهانت کرد خاطرنشان کرد: مسئله ما با آمریکا تنها شخص ترامپ نیست که پرخاشگرانه و عصبانی خواسته باشد حرف‌های خودش را بزند و برخی از مسئولان ما هم جاخالی کنند و به دلیل این‌که نمی‌شود با آن مقابله کرد پیشنهاد کنار آمدن با آن را می‌دهند بلکه مسئله ما با آمریکا یک مسئله ماهوی است چراکه آن‌ها با هویت ما دچار مشکل‌اند و همواره به دنبال این هستند که انقلاب و مردم ایران با این روحیه و طرز فکر از ریشه وجود نداشته باشند.

وی بابیان این‌که بعضی از جریانات ناآگاهانه و برخی هم غرض ورزانه دنبال این هستند که این جریانات را به ترامپ ربط دهند گفت: این‌طور نیست چراکه استکبار و خوی استکباری آمریکا این است که با تحریم‌ها، ضدیت با جمهوری اسلامی را شکل می‌دهد و این مهم برگرفته از سیاست کلی است نه یک سیاست مقطعی.

فرمانده سپاه کاشمر تأکید کرد: سیاست آمریکا ایجاب می‌کند فردی مثل اوباما بخندد و عده‌ای از مسئولان اجرایی کشور مدعی شوند که این شخص مؤدب است و بعضی وقت‌ها سیاست ایجاب می‌کند که فردی مثله ترامپ عصبانی صحبت کند و برخی مسئولان بترسند و پیشنهاد مذاکره بدهند.

*اقتصاد پویا یا حذف سلطه دلار امکان‌پذیر است

وی بابیان این‌که جریانی که ۶ سال در برابر همه این کشورها مقاومت کرد و منجر به پیروزی در عراق، سوریه و لبنان شد و جریانی که دنبال مذاکره با غرب بود منجر به تحریم‌های پی‌درپی شد ابراز داشت:  اگرچه انجام مذاکرات برای بهبود وضعیت و گشایش اقتصادی در کشور بود اما عملاً اتفاقی در این حوزه‌ها انجام نشد و تنها شاهد اعمال هزار و ۶۰۰ مورد تحریم بعد از توافق برجام هستیم.

سازگار با اشاره به این‌که اگر در کشور به دنبال اقتصاد پویا هستیم مکلفیم با حذف سلطه دلار اقتصادمان را تا سرحد اعلا ارتقا دهیم افزود: با توجه به این‌که سلطه دلار با حمایت عربستان و حمایت آمریکا از عربستان از سال ۱۹۷۰ ایجادشده است  به‌عنوان خدمتگزار بسیجیان شهرستان از مسئولان می‌خواهیم که تدابیری اتخاذ کنند تا در اسرع وقت این مبادلات دلاری بین کشور ما با کشورهای دیگر حذف شود.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد