معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه آموزش‌های خارج از محیط مدرسه با اهداف اقتصادی و تجاری ارائه می‌شود نسبت به اثرات نامطلوب این آموزش‌ها ابراز نگرانی کرد.

رضا صابری تولایی در گفتگو با کاشمربصیر اظهار داشت: این که دانش آموزان ما به سمت آموزش‌های غیررسمی گرایش داشته باشند مورد پسند ما نیست.

وی ادامه داد: البته اگر آموزش‌‌های غیررسمی و خارج از محیط مدرسه در راستای اهداف آموزش و پرورش باشد اشکالی ندارد ولی متأسفانه چون این آموزش‌‌ها با اهداف اقتصادی و تجاری ورود پیدا می‌کنند قطعاً نمی‌توانند هدف‌‌های آموزش و پرورش را محقق کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در همین راستا ما برنامه‌هایی را برای گرایش کمتر دانش‌آموزان به آموزش‌‌‌های غیررسمی تدارک دیده‌ایم از جمله این که اقدام به تشکیل و برپایی مراکز اعتکاف علمی، هم در ایام تعطیلات نوروز و هم در ایام تابستان کرده‌ایم.

صابری تولایی افزود: همچنین قرائت‌خانه‌هایی را در برخی نواحی، مناطق و شهرستان‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم که از جمله در همین شهرستان کاشمر نیز قرائت‌خانه‌هایی پیش‌بینی شده است تا دانش‌آموزان ما در اوقات غیر آموزشی بتوانند در این فضاها ورود پیدا کرده و استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه آموزش و پرورش این است که بستری را فراهم کند تا دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها بتوانند نیازهای خودشان را در درون مدارس تأمین کنند و لازم نباشد برای تأمین این نیازها به مراکز بیرون از مدارس مراجعه کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ما هم اکنون نگران این هستیم که مراکز خارج از آموزش و پرورش که حتی در برخی موارد به صورت غیرمجاز در حال فعالیت هستند اثرات نامطلوب تربیتی و آموزشی بر روی دانش‌آموزان ما داشته باشند.

صابری تولایی همچنین در مورد کمبود نیرو در آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با هماهنگی که با وزارتخانه انجام داد کمبود نیرو را به صورت اضافه کار تأمین کرد و لذا ما هم اکنون در سطح استان با کمبود نیرو مواجه نیستیم و همکاران ما چه به صورت موظفی و چه به صورت غیر موظف کلاس‌های ما را تأمین می‌کنند.

وی در مورد مدارس فرسوده هم تصریح کرد: بحث مدارس فرسوده یکی از مشکلات اساسی در سراسر کشور است و لذا امیدواریم با تخصیص اعتباراتی که دولت و مجلس در بودجه سال آینده منظور نظر قرار می‌دهند بخشی از نیازهایی که در حوزه مدارس فرسوده ما وجود دارد برطرف شود.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد