همزمان با سراسر کشور همه عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) ثبات قدم خود را در همایش عظیم پیاده‌روی حرم تا حرم کاشمر به جهانیان نشان دادند؛ جوانی که واکس می‌زد و اشک می‌ریخت و می‌گفت: «نوکر امام حسینم والسلام؛ شرمنده امام حسینم والسلام؛ دلم می‌خواهد حرم باشم والسلام».

 

به گزارش کاشمربصیر؛ امروز همزمان با سراسر کشور عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از شهرستانهای کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و فیض آباد محولات و روستاهای تابعه مسیر آستانه امامزاده سید حمزه تا امامزاده سید مرتضی (ع) را پیاده‌روی کردند؛ خبرنگار ما در همین خصوص گزارشی تهیه کرده که در ادامه می‌خوانید.

 

همه آمده بودند پیر و جوان و از همه سنین ثبات قدم خود را در این همایش عظیم حسینی نشان دادند طفل شیرخوار در آغوش مادر یا کودکی بر دوش پدر و معلولی که با کمک ویلچر مسیر را طی می‌کرد و موکب‌هایی که با اشتیاق از زائران پذیرایی می‌کردند، صحنه‌های زیبایی است که  مردم به عشق امام حسین (ع) به نمایش گذاشتند.

 

 

طلعت رشیدی خانم سالخورده‌ای که گاهی در مسیر می‌نشست و استراحت کوتاهی می ‌کرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما اظهار کرد: ۷۰ الی ۸۰ سال سن دارم و می‌روم تا حرم سید مرتضی (ع) را زیارت کنم و به امام حسین (ع) عرض ادب کنم.

 

زائر امام حسین (ع) در پاسخ به خبرنگار ما که پرسید اربعین یعنی چه؟ گفت: اربعین یعنی اربعین حسینی؛ همه می‌روند به کربلا به زیارت امام حسین منتها ما دیگه خانه‌نشین هستیم و نمی‌توانیم برویم.

 

خداحافظی کرد و با دعای «برو که امام حسین (ع) یارت باشد»! خبرنگار ما را بدرقه کرد.

 

 

فرنوش مصطوفی زاده خانم معلولی که با کمک همسرش و همراهی تنها فرزندشان مسیر حرم تا حرم را با شوق طی می‌کرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار گفت: در پیاده‌روی حرم تا حرم شرکت کردم تا بروم امامزاده سید مرتضی و اول سلام دهم به  آقا امام حسین (ع) و از ایشان می‌خواهم که تمام مریض‌ها را شفا دهند.

 

وی افزود: دوست داشتم خودم با پای خودم بروم منتها چون معلول هستم نمی‌توانم و با کمک همسرم که خیلی دوست داشت که پیاده برویم خانوادگی آمدیم و آرزو دارم که پسرم از سربازان آقا و زیر پرچم آقا امام زمان (عج) باشد و از همه بلاها به دور باشد

 

محمد جواد صابری فرزند کوچک این خانواده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما با همان لحن کودکانه ابراز کرد: «می‌رویم جای امام حسین (ع)؛ یک عالمه هم امام حسین را دوست دارم»

 

پدر محمد جواد که بغض گلویش را گرفته بود و آهسته گریه می‌کرد اظهار داشت: سالهاست که انتظار ظهور آقا امام زمان (عج) را می‌کشیم و وظیفه شرعی ما است که از مقام معظم رهبری و از دین اسلام در حد توانایی‌مان دفاع کنیم.

 

وی ادامه داد: دعا کنید که قسمت شود به زیارت امام حسین برویم و از خدا توفیق می‌خواهیم که این آرزوی ما برآورده شود.

 

 

در ادامه مسیر خانمی نوجوان که با کمک دوستانش زباله‌های مسیر را جمع می‌کرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما خودش را دانش‌آموز آموزشگاه فرزانگان کاشمر معرفی کرد و بیان داشت:به دوستان پیشنهاد دادیم که فرهنگ سازی کنیم و آشغالهای مسیر را جمع کنیم.

 

وی در پاسخ به پیام اربعین گفت: خیلی دلشان پیش اربعین حسینی است و دوست داشتند بروند کربلا اما قسمت نشده  و اینجا همه دلهایشان کربلا است و امیدوارم به زودی  زیارت کربلا نصیبشان شود.

 

آرمیتا امینی یکی دیگر از دانش‌آموزان فرزانگان ابراز کرد: آمدیم هم پیاده‌روی اربعین و هم زباله‌ها را جمع کنیم و به محیط زیست کمک کنیم.