خطیب جمعه کاشمر مقام معظم رهبری را پرچمدار مکتب حسینی در روزگار ما توصیف کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم طباطبایی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به ایام رحلت نبی مکرم اسلام(ص) اظهار داشت: همه باید به فضایل اخلاقی پیامبر اسلام(ص) توجه کنیم و در آستانه رحلت آن حضرت از خود سؤال کنیم که آیا ما این خصلت‌های اخلاقی را در خود به وجود آورده‌ایم؟

وی ادامه داد: الگویی بهتر از پیامبر اکرم(ص) در عالم  وجود ندارد و ما باید از سیره و روش ایشان تبعیت کنیم.

امام جمعه کاشمر با اشاره به برگزاری راهپیمایی حرم تا حرم در روز اربعین حسینی در این شهرستان گفت: این راهپیمایی بسیار باشکوه و تحسین برانگیز بود و ما نمی‌توانیم این شور و شوق شما مردم بزرگوار و عشق و ارادت شما را به امام حسین(ع) توصیف کنیم و لذا لازم می‌دانیم از همه دست‌اندرکاران این حرکت روز اربعین که این مراسم باشکوه را مدیریت کردند تشکر کنیم.

طباطبایی ادامه داد: این حرکت‌های عاشورایی پیام‌هایی دارد و آن حرکت در واقع وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف است که یکی از این هدف‌ها این است که عشق و ارادت به امام حسین(ع) با روح و جان این مردم درآمیخته است و هرگز این شور و شوق از بین نمی‌رود و این همان نکته‌ای است که پیامبر اکرم(ص) فرموده بودند.

وی افزود: ما باید قدر نعمت ولایت را بدانیم و اگر دقت کنیم در برکات وجود امام حسین(ع) باید بگوییم یکی از خیرات و برکاتی که به ما رسیده است وجود رهبری معظم انقلاب است و امروز ایشان پرچم جدشان را در دست دارند و مردم به خاطر علاقه‌ای که به امام حسین(ع) دارند رهبر خود را دوست دارند.

امام جمعه کاشمر گفت: راز پیروزی ملت ما همین ارادت به رهبری است و دشمن بخواهد یا نخواهد شما پیروز هستید و این نعمتی است که خداوند به جبهه حق داده است که چه بکشند و چه کشته شوند پیروز هستند.

وی ادامه داد: امروز در کشور اسلامی ما که عزت و قدرت پیدا کرده است علی رغم آنکه نقشه کشیدند که نام امام حسین(ع) را محو کنند و شبکه‌ها و ماهواره‌ها را بسیج کردند تا جوانان ما را از امام حسین(ع) دور کنند اما نه تنها عاشورا را نتوانستند از بین ببرند بلکه اربعین هم به آن افزوده شد.

طباطبایی خاطرنشان کرد: این چشم دشمن را دارد کور می کند که بخش زیادی از جمعیت در راهپیمایی‌های اربعین جوانان هستند و دشمن بسیار سعی کردند که جوانان ما را با دین و معنویت بیگانه کند اما این رخداد اربعین که ۲۰ میلیون جمعیت یک مسیر را طی می‌کنند که در تمام دنیا بی نظیر است لذا این‌ها برگ‌های زرینی است که به افتخارات شیعه افزوده می‌شود.

خطیب جمعه کاشمر گفت: دشمنان ما داعش را علم کردند که به جان شیعه بیاندازند اما هم در میدان‌های جنگ شکست خوردند و هم در مبارزه نرم‌افزاری شکست خوردند و مطمئن باشید که همین اربعین و همین مراسم‌ها کار دشمن را تمام خواهد کرد.

طباطبایی تصریح کرد: دشمن به سراغ نقاط ضعف می‌رود و لذا باید مراقب باشیم که این حرکت‌های عقلانی ما با اقدامات اشتباه برخی افراد به انحراف کشیده نشود و بنابراین باید به جوانان آگاهی بدهیم که جوانان جذب محافل دینی شوند و ما هم بهانه‌ای به دست دشمن ندهیم تا توطئه‌های دشمن خنثی شود.

انتهای پیام/

 

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد