امام جمعه کاشمر با بیان اینکه اقدامات راهبردی سپاه برای نابودی داعش باعث عصبانیت آمریکا و اسراییل شده است، توهین به سپاه را توهین به ملت ایران دانست.

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم طباطبایی امروز در خطبه‌های نمازجمعه کاشمر با اشاره به دسیسه‌های استکبار جهانی و صهیونیست اظهار داشت: این روزها اتفاقات تأمل برانگیز و هشدار دهنده‌ای در سطح جهان و منطقه رخ می‌دهد که هوشیاری و بصیرت ملت ما را بیش از گذشته می‌طلبد.

وی افزود: ملت ما شجاعت و حضور و شعور خود را همواره نشان داده است و ما به عنوان یک مسلمان در هر لحظه باید در عرصه دفاع از دین، نظام اسلامی و ارزش‌ها آماده باشیم.

امام جمعه کاشمر خاطرنشان کرد: این رخدادها در یک کلام به معنی انتقام‌گیری از فاتحان عرصه مبارزه با داعش است و آمریکا در تحقق اهداف شوم خود ناکام مانده است و در واقع این آمریکا و اسراییل بود که در منطقه شکست خورده است و گر نه داعش یک آلت دست و ابزار در اختیار آن‌ها بیشتر نبود.

وی ادامه داد: دشمنان در اثر این شکست‌ها چند توطئه را در دستور کار خود قرار داده‌اند که اولین توطئه، تلاش و تحرکات مذبوحانه در جدا کردن اقلیم کردستان عراق است به جهت اینکه یک سناریوی جدیدی را در منطقه آغاز و یک جریان بدتر از داعش برای منطقه ایجاد کنند که این موضوع هوشیاری ملت‌های عراق، ترکیه، ایران و سوریه را می‌طلبد.

طباطبایی گفت: مقام معظم رهبری خطاب به رییس جمهور ترکیه هشدار دادند که خطر ایجاد یک اسراییل دیگر وجود دارد و این خطر بزرگی است و فرمودند باید این دسیسه را خنثی کرد که مردم منطقه دچار یک بلیه جدیدی نشوند چرا که نقشه آمریکا و اسراییل این است که هیچ گاه مسلمانان فارغ از درگیری نباشند و حالا که داعش از بین رفته است یک جریان جدیدی را دارند آغاز می‌کنند.

وی تصریح کرد: دشمن این کار را می‌کند که مسلمان‌ها به دست خود از بین بروند و دیگر مجال مبارزه با آمریکا و اسراییل را پیدا نکنند.

خطیب جمعه کاشمر اظهار داشت: توطئه دوم از نوع دسیسه‌های داخلی و فتنه‌هایی است که توسط ایادی استکبار شایع می‌شود و این بار از روش تخریب و بد‌نام کردن شخصیت‌ها و نهادهای انقلابی آغاز کرده‌اند همان گونه که در طول ۴۰ سال پس از انقلاب از این دسیسه‌ها بر علیه شخصیت‌ها انجام داده‌اند.

وی افزود: حمله به قوه قضاییه که جایگاه رفیعی دارد و حامی جان و مال و ناموس مردم است توطئه‌ای است که با طراحی استکبار و توسط مفسدان اقتصادی در داخل انجام می‌شود و کسانی که فسادهای بزرگ انجام داده‌اند به دنبال تخریب قوه قضاییه هستند اما مردم هوشیار هستند که چون با این دزد‌ها دارد برخورد می‌شود به قوه قضاییه تهمت می‌زنند و تخریب می‌کنند در حالی که قوه قضاییه مورد حمایت رهبری معظم و مردم است.

طباطبایی ادامه داد: قوه قضاییه از این ترفندها و شایعات نترسند و در برابر مفسدان و تبهکاران، قاطع‌تر از گذشته بایستند و برخورد کنند.

امام جمعه کاشمر اظهار داشت: توطئه سوم که همه در راستای یک جریان است و دشمن وارد میدان شده این است که رییس تبهکاران عالم و شیطان بزرگ، شمشیر را از رو بسته‌ و حمله به سپاه پاسداران و تخریب و بدگویی این نهاد مقدس و انقلابی را آغاز کرده که اعلان جنگ علنی محسوب می‌شود.

وی گفت: البته به تعبیر مقام معظم رهبری طبیعی است که باید با سپاه دشمنی کنند چون ضربات کوبنده سپاه و اقدامات راهبردی آن در کمک به عراق و سوریه برای شکست داعش موجب شده است که آمریکا و اسراییل از دست سپاه عصبانی باشند.

طباطبایی تصریح کرد: به همین دلیل به هر تهمت ظالمانه‌ای دست می‌زنند اما رییس جمهور بی‌خرد آمریکا بداند که سخت در اشتباه است زیرا بیش از آن‌که به ما لطمه وارد کند آبروی خود آمریکا را برده است چون مردم ایران با این اقدامات مذبوحانه آمریکا متحدتر و منسجم‌تر شده‌اند.

امام جمعه کاشمر ادامه داد: سپاه با این اقدامات خصمانه آمریکا محبوب‌تر شد و این نهاد مقدس شکست نا‌پذیر است و توهین به این نهاد مقدس توهین به ملت ایران است و آمریکا نمی‌تواند این خیانت به ملت ایران را جبران کند.

طباطبایی گفت: فرمانده سپاه هشدار داد که آمریکا در هر گوشه دنیا که باشد ما به چشم داعشی یعنی یک گروهک جنگ‌افروزی که باید آن را از بین برد به آن نگاه می‌کنیم.

وی تصریح کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی نابود شدنی هستند و به دست خودشان دارند خود را نابود می‌کنند.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد