سخنرانان مراسم روز جهانی کودک در کاشمر، کودکان را سرمایه‌های آینده این سرزمین توصیف کرده و تأکید کردند که آن‌ها مانند آینه رفتارهای ما را منعکس می‌کنند.

به گزارش کاشمربصیر مراسم ویژه روز جهانی کودک به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با همکاری تعدادی از نهادها و ادارات کاشمر امروز در محل سالن اجتماعات شهید شهابیان با اجرای برنامه‌های متنوع برگزار شد.

فرماندار کاشمر در این مراسم اظهار داشت: روز جهانی کودک را باید به کودکانی که آینده‌سازان کشور هستند تبریک گفت.

محمدحسن فرهادی افزود: اصطلاح کودکان به طور معمول به افراد در سنین ۴ تا ۱۱ سالگی اطلاق می‌شود و لذا باید به مربیان و معلمانی که افتخار مربی‌گری در این رده سنی را دارند به خاطر این مسئولیت حساس و مهم تبریک گفت.

فرماندار کاشمر با تقدیر از فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کاشمر یکی از کارگروه‌های فعال در کمیسیون خانواده و بانوان شهرستان است که طراحی برنامه‌ها و کارهای حکیمانه و خلاقانه را برای پرورش کودکان انجام می‌دهند و بنده در بازدید‌هایی که از این کانون داشته‌ام شاهد برنامه‌های خوب و متنوع این کانون بوده‌ام.

فرهادی همچنین با تشکر از آموزش و پرورش برای تلاش در امر یادگیری کودکان ادامه داد: روانشناسان آموزش و یادگیری بیشترین ذخیره یادگیری را برای کودکان در همین سنین ۴ تا ۱۱ سالگی می‌دانند و بیشترین علم و دانش و یادگیری که در روح و روان کودک حک می‌شود مربوط به همین سنین است.

وی افزود: اگر جامعه‌ای انتظار رفتار درست از افراد دارد این رفتار درست مانند صداقت، دروغ نگفتن، تهمت نزدن، شجاع بودن، مؤدب و اهل علم بودن در همین سن ۴ تا ۱۱ سالگی در یک انسان به وجود می‌آید.

فرماندار کاشمر تأکید کرد: امیدوارم همه ما هم برای فرزندان خانواده خود و هم برای سایر فرزندان جامعه حواسمان باشد که کودکان مثل آینه رفتارهای ما را منعکس می‌کنند.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کاشمر نیز در این مراسم اظهار داشت: کودکان در سرزمین ما به عنوان سرمایه‌های آینده و مظهر خیر و برکت در جامعه هستند.

منیر ریحانی ادامه داد: هر کودکی جهت بلوغ فکری و روحی خویش نیازها و خواسته‌های متفاوتی دارد که محیط خانواده و سپس اجتماع ضمن شناسایی صحیح این نیازها بایستی در راستای رشد و بهینه‌سازی آن‌ها گام بردارند.

وی افزود: شاید روز جهانی کودک تنها بهانه‌ایست تا با ورود به این دنیای دوست داشتنی از چگونگی زندگی و خواسته‌های کودکانمان آگاه شویم لذا هر ساله در راستای ارزش‌گذاری به مقام کودکان سرزمینمان شعاری توسط مجریان حوزه کودک در نظر گرفته می‌شود و امسال نیز شعار «هر کودک نشانی خداست» با توجه به ذات پاک و خدایی کودکان در نظر گرفته شده است.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کاشمر خاطرنشان کرد: شاید این ایام تلنگری باشد برای بزرگترها که به دور از عوالم پرهیاهوی زندگی ماشینی کمی هم به فکر آینده و خواسته‌های پاک کودکانشان باشند.

ریحانی گفت: چه خوب است قدم گذاشتن در عوالم شاد و بی‌ریای کودکان حتی برای لحظاتی اندک تا شاید با این حس زیبا که شاید برای همه ما در ابتدای شکل‌گیری شخصیت‌مان در محیط خانواده و اجتماع وجود داشته است بیش از پیش آشنا شویم.

شایان ذکر است اجرای نمایش عروسکی، اجرای سرود، پرده‌خوانی و نقالی از واقعه عاشورا و… از جمله برنامه‌هایی بود که در آیین بزرگداشت روز جهانی کودک در کاشمر اجرا شد.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد