در مراسم افتتاح تنها کلینیک مددکاری اجتماعی شهرستان کاشمر میزان کاهش طلاق در خراسان رضوی و شهرستان کاشمر اعلام شد.

به گزارش کاشمربصیر باحضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور، مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی و جمعی از مسئولان این شهرستان کلینیک مددکاری اجتماعی همای رحمت امروز در کاشمر افتتاح شد.

در این کلینیک ۸۲ پرونده شبه خانواده وجود دارد که با کادر روانشناسی و مددکاری کامل شامل هشت نفر از کارشناسان و کارشناسان ارشد روانشناسی بالینی و مددکاری به اقدامات مددکاری اجتماعی و مشاوره آزاد مشغول است.

در مراسم افتتاحیه این کلینیک، معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در کل کشور ۴۲۰ کلینیک مددکاری اجتماعی وجود دارد.

حبیب الله مسعودی فرید اظهار داشت: یکی از سیاست‌های ما این است که کلینیک‌های مددکاری اجتماعی را به بخش غیردولتی واگذار کنیم.

وی ادامه داد: کلینیک‌های مددکاری اجتماعی علاوه بر پیگیری مباحث مربوط به فرزندخواندگی، کنترل لازم در مورد بچه‌هایی که به خانواده‌ها واگذار شده‌اند را انجام می‌دهند تا ببینند آیا مراقبت‌های لازم در مورد آن‌ها انجام می‌شود یا خیر.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور تصریح کرد: همچنین کلینیک‌های مددکاری اجتماعی در حوزه توانمندی خانواده‌های زن سرپرست با شاخص‌های توانمندسازی که ما داریم فعالیت می‌کنند.

مسعودی فرید ادامه داد: با کمک این کلینیک‌ها در خدمات دیگری که در بحث طلاق مطرح می‌شود نیز با همکاری‌هایی که با قوه قضاییه داریم اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به آمار طلاق در خراسان رضوی اظهار داشت: آمار طلاق در این استان نسبت درمقایسه سال ۹۵ با ۹۴ ، هشت و یک دهم درصد کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین در این مراسم مدیر‌کل بهزیستی استان خراسان رضوی نیز به آمار طلاق در کاشمر اشاره کرد و گفت: میزان طلاق در کاشمر در چهارماهه اول سال گذشته ۱۹۱ مورد و در چهار ماهه نخست امسال ۱۳۳ مورد بوده است و لذا آمار طلاق در کاشمر در چهار ماهه ابتدایی امسال نسبت به سال قبل کاهش ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

حمیدرضا پوریوسف تصریح کرد: طرح سامانه ملی طلاق از سال گذشته در کاشمر اجرا می‌شود.

رییس بهزیستی کاشمر هم در مراسم افتتاحیه کلینیک مددکاری اجتماعی همای رحمت این شهرستان اظهار داشت: این کلینیک با هشت نیروی مددکار در ساختمانی به مساحت ۷۰ متر مربع و با تأمین تجهیزات به میزان ۱۵۰ میلیون ریال به منظور انجام فعالیت‌های مددکاری و مشاوره اجتماعی راه‌اندازی شده است.

علیرضا حق‌جو گفت: کلینیک مددکاری اجتماعی همای رحمت در حال حاضر تنها کلینیک مددکاری اجتماعی در کاشمر است.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد