وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز بزگترین معروف در کشور ما ایجاد اشتغال است راه نجات کشور را افزایش آموزش‌های فنی حرفه‌ای است.

به گزارش کاشمربصیر علی ربیعی امروز در نشست مشترک با فرمانداران کاشمر، بردسکن و خلیل آباد و نیز نماینده این شهرستان‌ها در مجلس و تعدادی از تعاونگران این شهرستان‌ها در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان کاشمر اظهار داشت: هیچ جایی در کشور توسعه پیدا نکرده است مگر اینکه یک تیم هماهنگ با هم کار کرده‌اند و لذا اگر توانستیم کانون‌های کارآفرینی با هدف منسجم برای توسعه شهر ایجاد کنیم شهرها را متحول می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: نخبگان کاشمری و شهرستان‌های مرتبط منطقه ترشیز اگر با یکدیگر ترکیب شوند، افکار آن‌ها می‌تواند یک کانون توسعه ایجاد کند و دستیابی به این هدف نیاز به یک محور دارد.

وی افزود: شریط اصلی توسعه وجود مدیران هماهنگ در یک منطقه است و خوشبختانه در کاشمر شاهد انسجام و اتحاد خوبی در بین مدیران هستیم که به رویکرد دولت معتقد هستند.

ربیعی تصریح کرد: ما در شرایط سختی قرار داشتیم و هیچ کس هم در دنیا متوقف نمی‌شود که ما به او برسیم لذا هم کسی به ما فرصت نمی‌دهیم و هم مرکبی که قرار است با آن در مسیر توسعه حرکت کنیم نمی‌شود یک مرکب ناقص و بدون برنامه باشید چرا که نخواهیم توانست سهم خود را از دنیا بگیریم.

وی ادامه داد: ما هدف گذاری رشد اقتصادی ۸ درصدی کردیم که دستیابی به آن بسیار سسخت است در حالی که ما در سال‌های ابتدایی این دولت با رکود بسیار وحشتناک مواجه بودیم و خوشبختانه ما امروز به رشد قابل قبولی رسیدیم ضمن اینکه رشد هشت درصدی بیش از ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار میلیارد پول لازم دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید تلاش کنیم بازار مصرف دنیا نباشیم بلکه تولیدات خود را به دنیا ببریم ضمن اینکه سهم ما از گردشگری هم در دنیا قابل قبول نیست.

ربیعی خاطرنشان کرد: ما نیاز زیادی داریم به اینکه با صبوری و کنار هم ایستادن و مدارای بزرگ اجتماعی کار را جلو ببریم و خوشبختانه چراغ توسعه کشور سبز شده است و اینکه برخی می‌گویند چرا این توسعه در زندگی ما مشاهده نمی‌شود که باید گفت رشدی که در زندگی مردم اثر بگذارد برنامه نیاز دارد و در سال‌های اول خودش را نشان نمی‌دهد.

وی افزود: ما در مسیر عقلانیت قرار گرفته‌ایم و باید کار و تلاش خود را بیشتر کنیم و با کارشناسی لازم در مورد دوره‌ای که با سختی پشت سر گذاشتیم برای آینده تصمیم بگیریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود یارانه افراد ثروتمند را قطع کنیم یک کار بسیار سخت است و من در حذف یارانه برخی افراد دیدم که این کار چقدر سخت است.

ربیعی تصریح کرد: مردم به جلورفت رأی دادند و ما حق عقب رفتن نداریم و سخت‌کوشی یعنی اینکه سرعت خود را زیاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز با سیاست اشتغال داریم حرکت می‌کنیم چرا که سیاست اشتغال ما را به رشد و تولید می‌رساند در صورتی که اگر با سیاست رشد و تولید حرکت کنیم معلوم نیست به اشتغال برسیم لذا ۱۰ هزار میلیارد تومان برای بنگاه‌ها و تولید متوسط به بالا و ۲۰ هزار میلیارد برای کارگاه‌های متوسط به پایین در نظر گرفتیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ظرفیت‌های کشاورزی، معدنی، بسته‌بندی و… در منطقه کاشمر می‌تواند نقش مهمی در کارآفرینی ایجاد کند و با استفاده از این ظرفیت‌ها

ربیعی در مورد نیازهای درمانی تأمین اجتماعی کاشمر تأکید کرد: در بحث درمانگاه‌های تأمین اجتماعی ما سطح بندی داریم و منابع ما هم محدود است به ویژه آنکه ما سفره درمان را بزرگ کردیم که بیش از توان ما بود به گونه‌ای که روزی که بنده آمدم ۸ هزار میلیارد تومان پول به درمان می‌آوردیم و امروز ۲۰ هزار میلیارد تومان داریم می‌آوریم و لذا توان بیمارستان‌سازی ما افت کرده است.

وی گفت: آموزش‌های فنی حرفه‌ای راه نجات کشور است و باید آن را تقویت کنیم به ویژه آنکه یک سری تجیهزات مورد نیاز آموزش‌های فنی حرفه‌ای گران قیمت است و در توان مردم نیست که آن را تهیه کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: متأسفانه مسیری که ما داریم طی می‌کنیم مسیر نخبه مهارتی نیست و احساس می‌کنیم با یک جامعه بی‌کیفیت مواجه هستیم به عنوان مثال وقتی خودروی خود را به تعمیر می‌بریم مطمئن نیستیم که بتواند مشکل آن را حل کند لذا مهارت آموزی بسیار مهم است.

ربیعی با اشاره به معضل طلاق در کشور تصریح کرد: بنده بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم که در گذشته رابطه فقر و طلاق بسیار بالا بود اما امروز اولین علت طلاق یاد نداشتن مهارت زناشویی است و سومین علت مسائل اقتصادی است ضمن اینکه در پدیده اعتیاد هم یک علت عمده افزایش آن نداشتن مهارت‌های اجتماعی است.

وی گفت: ما در ماه محرم هستیم و باید بدانیم که امروز بزرگترین معروف در کشور ما ایجاد اشتغال است و اگر کسی به شما مراجعه کند و با دلی آرام و در حالی که گره زندگی او باز شده است از نزد شما برود پاداش زیادی را نصیب خود کرده‌اید.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد هم در این نشست اظهار داشت: دستور حل بسیاری از مشکلات کاشمر از وزیر گرفته شده و در تهران پیگیری خواهد و نتیجه این سفر برای منطقه پربار خواهد بود.

بهروز بنیادی ادامه داد: دیدن مسائل از نزدیک دیدگاه را بسیار متفاوت می‌کند تا شنیدن و امروز وزیر محترم به این نتیجه رسیدند که ما مردم بسیار خوب و باصبر و متانت زیاد هستند.

وی گفت: ما می‌دانیم مردم چه سختی‌هایی را متحمل می‌شوند و وقتی از نزدیک وارد عرصه زندگی آن‌ها می‌شویم می‌بینیم که چه سختی‌هایی را تحمل می‌کنند.

بنیادی تصریح کرد: امیدواریم دولت دوازدهم آقای روحانی در بحث اشتغال و رفاه و فقرزدایی از جامعه ما که همه ما را اذیت می‌کند موفق باشد.

انتهای پیام/

 

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد