فرماندار کاشمر با انتقاد از نحوه پرداخت یارانه به همه اقشار از دولت خواست با یک اقدام شجاعانه نسبت به تعیین تکلیف کسانی که مستحق دریافت یارانه نیستند اقدام کند.

به گزارش کاشمربصیر محمدحسن فرهادی امروز در نشست مشترک فرمانداران شهرستان‌های کاشمر، بردسکن و خلیل آباد با وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در محل مرکز آموزشی فرهنگیان این شهرستان اظهار داشت: عائله تحت مسئولیت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی وسیع است که شامل بهزیستی، کار و تأمین اجتماعی، فنی و حرفه‌ای و مباحث اشتغال کشور می‌شود که از مباحث کلیدی است.

وی ادامه داد: امیدواریم با اتحاد ملت و دولت در جهت منویات مقام معظم رهبری، کشور را لحظه به لحظه به توسعه پایدار برسانیم.

فرماندار کاشمر خاطرنشان کرد: شما به شهرستانی تحت عنوان ترشیز بزرگ آمده‌اید که شامل شهرستان‌های کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد است که در این منطقه بیش از هزار شهید تقدیم انقلاب شده است و مردمی بسیار نجیب و آرام دارد که از نظر سیاسی یک سر و گردن از بسیاری از شهرستان‌های کشور جلوتر هستند.

وی افزود: از جمله مواردی که مبتلا به سازمان‌های ما می‌باشد باید گفت بیش از ۶۳ هزار نفر عائله تأمین اجتماعی ما در منطقه است و شهرستان‌های همجوار ما از جمله مه ولات هم به این مجموعه افزوده می‌شود و درمانگاه تأمین اجتماعی ما تکافوی این همه مراجعه کننده را ندارد لذا ارتقاء درمانگاه به پلی کلینیک می‌تواند بخشی از این مشکلات را برطرف کند.

فرهادی تصریح کرد: مرکز فنی حرفه ای این منطقه نیز آمادگی دارد با آموزش مستدل و مبتنی بر تکنولوژی روز مهارت‌های بسیاری را در کارگران ما افزایش دهد تا به این وسیله بحث اشتغال در کاشمر بهبود یابد و لذا در جهت افزایش اعتبارات کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای تقاضا داریم مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

فرماندار کاشمر گفت: اداره کار و تأمین اجتماعی ما در کاشمر هم در شأن مردم کاشمر نیست و لازم است نسبت به احداث ساختمان آن اقدام شود ضمن اینکه احداث ورزشگاه کارگران کاشمر هم یک نیاز جدی در منطقه است.

وی ادامه داد: رسیدگی به معلولیت‌ها از دیگر خواسته‌های ما است چرا که هم اکنون در کاشمر ۲۰۰ معلول پشت ثبت نام داریم که اگر بشود با یک تغییرات قانونی این عزیزان را به مجموعه معلولان تحت پوشش بیافزاییم خواهیم توانست از آلام آن‌ها بکاهیم.

فرهادی همچنین با انتقاد از نحوه پرداخت یارانه در کشور تصریح کرد: طرح پرداخت یارانه تبدیل به مکافاتی برای کشور شده است و لذا دولت باید با شجاعت تکلیف یارانه بگیرانی که مستحق نیستند را مشخص کند.

وی افزود: در بازدید از شهرک صنعتی کاشمر که شاهد مشکلات این واحدها بودیم به این نتیجه رسیدیم که ای کاش یارانه هر شهرستان در همان شهرستان و برای اشتغال‌زایی و حمایت از صنعتگران و کارآفرینان هزینه شود و البته حمایت از اقشار ضعیف و نیازمند که مورد توجه دولت هم هست ادامه داشته باشد.

فرماندار کاشمر گفت: دولت در این مورد با یک اقدام شجاعانه عمل کند چرا که اگر یارانه با یک نگرش فله‌ای پرداخت شود ملت ضرر می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال باید بیمه کارگری را مورد توجه قرار دهیم تا بتوانیم برای کارآفرینان انگیزش ایجاد کنیم و لذا یارانه را می‌توانیم در راستای دفاع از کارآفرینان جهت بدهیم.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد