رییس اداره ورزش و جوانان کاشمر با انتقاد از طولانی شدن روند اجرای پروژه استخر سرپوشیده این شهرستان خواستار تسریع در عملیات اجرایی و اختصاص اعتبار لازم برای آن شد.

محمد شایگان در گفتگو با کاشمربصیر با بیان اینکه استخر روباز کاشمر از دهه ۵۰ تا دهه ۸۰ فعال بوده است اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه بازسازی استخر کاشمر و احداث استخر سرپوشیده به جای استخر روباز از سال ۸۷ آغاز شده و مجری پروژه نیز سازمان مسکن و شهرسازی استان بوده و اداره ورزش و جوانان به عنوان دستگاه بهره‌بردار است.

وی ادامه داد: این پروژه پس از گذشت حدود ۱۰ سال به دلیل کمبود اعتبار هم اکنون با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی نیمه تمام باقی مانده است که البته اخیراً با تصویب کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مبلغ ۴۵۳ میلیون تومان از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ به این پروژه اختصاص یافته است.

رییس اداره ورزش و جوانان کاشمر تأکید کرد: آن طور که سازمان مسکن و شهرسازی اعلام کرده است تا کنون بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان برای این استخر هزینه شده و برای تکمیل آن بالغ بر ۲ میلیارد تومان دیگر نیاز است که با توجه به کمبود اعتبار روند اجرایی احداث استخر به کندی پیش می‌رود و اعتراض ورزشکاران و مردم کاشمر را در پی داشته است.

شایگان افزود: این استخر در گذشته یک استخر روباز بوده که جوانان و نوجوانان و به ویژه آن‌هایی که بضاعت مالی مناسبی نداشتند در فصل تابستان و اوقات فراغت از آن استفاده می‌کردند و رضایت نسبی هم از آن وجود داشت که متأسفانه به دلیل یک تصمیم و جانمایی نامناسب تخریب شده تا به جای آن استخر سرپوشیده احداث شود در صورتی که می‌شد این استخر روباز باقی بماند و استخر سرپوشیده را در جای دیگری احداث کرد چرا که شهرستان به یک استخر روباز هم نیاز دارد.

وی تصریح کرد: هم اکنون ورزشکاران و علاقمندان به ورزش شنا ما را مورد نکوهش قرار می‌دهند که چرا استخر روباز تخریب شده و استخر سرپوشیده هم نیمه تمام مانده است و لذا حرف دل آن‌ها این است که «از طلا گشتن پشیمان گشته‌ایم/ مرحمت فرموده ما را مس کنید!»

رییس اداره ورزش و جوانان کاشمر ادامه داد: با توجه به اینکه امسال بعد از چندین سال به این پروژه اعتبار اختصاص یافته است و از طرف دیگر اداره فنی مهندسی سازمان ورزش و جوانان این صلاحیت را دارد که پروژه را اجرایی کند لذا تقاضای ما این است که اجرای این پروژه از سازمان مسکن و شهرسازی به خود اداره ورزش و جوانان واگذار شود.

وی اظهار داشت: در سطح شهرستان کاشمر اراده کافی برای اتمام این پروژه وجود دارد به گونه‌ای که فرمانداری در سال جاری برای این پروژه اعتبار در نظر گرفته است و نماینده مردم کاشمر هم قول داده است که برای اختصاص ردیف ملی برای این پروژه پیگیری کند تا دو ردیف اعتباری داشته باشد و سریع‌تر به سرانجام برسد.

شایگان گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان نیز پیگیر است تا با استفاده از قانون ماده ۲۷ ، پروژه مذکور را از طریق مشارکت مردمی و بخش خصوصی تسریع و تعیین تکلیف کند.

رییس اداره ورزش و جوانان کاشمر در ادامه با اشاره به ضرورت گسترش مجموعه‌های آبی در این شهرستان خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال و نیاز مردم کاشمر وجود تنها یک استخر متعلق به بخش خصوصی پاسخگوی نیازها نیست و امیدواریم با همت دولت و مردم شاهد بهره‌برداری از استخر سرپوشیده اداره ورزش و جوانان باشیم.

وی تأکید کرد: ما با توجه به طولانی شدن روند احداث و بازسازی استخر اداره ورزش نگران این هستیم که این پروژه دیگر قابلیت بهره‌برداری ورزشی را نداشته باشد و سازمان میراث فرهنگی آن را یک اثر تاریخی دانسته و مدعی آن شود!

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد