رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کاشمر از تحت پوشش بودن حدود هزار دانش‌آموز و دانشجوی کاشمر و نیز توزیع ۲۰۰ سبد کالا برای کودکان کاشمری خبر داد.

سید سعید عبدالله‌زاده در گفتگو با کاشمربصیر اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تعداد فرزندان تحت پوشش در سنین ۶ تا ۱۸ سال که در شرایط تحصیل هستند هزار و ۹۷ نفر بوده است.

وی ادامه داد: تعداد دانش‌آموزانی که تحت پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) کاشمر هستند ۸۱۹ نفر و تعداد دانشجویان تحت پوشش ۱۵۸ نفر از مقطع کاردانی تا دکترا می‌باشند که این افراد از خدمات تحصیلی و تربیتی کمیته امداد شامل شهریه، برنامه‌های فرهنگی و… استفاده می‌کنند.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کاشمر با بیان اینکه تعداد ۳۵۲ نفر در کاشمر از خدمات راهنمایی و مشاوره امداد به صورت فردی استفاده کرده‌اند گفت: همچنین تعداد بیمه شدگان خدمات درمانی که از خدمات بیمه و درمان با استفاده از مراکز طرف قرارداد ما بهره‌مند می‌شوند ۴ هزار و ۷۵۰ نفر است.

وی تصریح کرد: همچنین تعداد کودکان زیر شش سال که دچار سوء تغذیه هستند و با هماهنگی و تأیید خانه‌های بهداشت برای آن‌ها سبد کالا توزیع شده است ۲۰۰ کودک می‌باشد و مبلغ پرداختی بابت رفع سوء تغذیه و کمک‌های درمانی این کودکان طی سه ماه ۸۲ میلیون و ۵۸۰ هزار ریال بوده است.

عبدالله‌زاده افزود: تعداد خانوارهایی که مورد حمایت بیمه اجتماعی هستند شامل زنان سرپرست خانوار شهری و مجریان فعال طرح‌های اشتغال ۷۷۱ نفر هستند که بابت بیمه آن‌ها طی سه ماه مبلغ ۲ میلیارد و ۲۸۳ میلیون و ۳۴۳ هزار ریال پرداخت شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کاشمر همچنین از برخورداری ۲۹ خانواده تحت پوشش از انشعابات آب و برق به صورت رایگان در سه ماه خبر داد و تأکید کرد: یکی از حوزه‌های مورد تأکید ما بحث آموزشی و فرهنگی است که در این راستا تعداد کسانی که از آموزش‌های خانواده ما بهره‌مند شده‌اند ۴۵۶ نفر می‌باشند و همچنین هزار و ۷۱۸ نفر از خدمات فرهنگی و آموزشی کمیته امداد امام خمینی(ره) کاشمر بهره‌مند شده‌اند.

وی به فعالیت‌های قرآنی کمیته امداد کاشمر اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری مسابقه و آموزش‌های حفظ، تجوید، قرائت و طرح کرانه نور و قرآن در خانه از جمله فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی کمیته امداد است که در این برنامه‌‌ها ۳۰۳ نفر از افراد تحت پوشش شرکت کرده‌اند.

عبدالله‌زاده خاطرنشان کرد: ۷۰ نفر از خدمات کانون‌های فرهنگی امداد استفاده کرده و نیز تعداد دانش‌آموزانی که از خوابگاه کمیته امداد استفاده می‌کنند ۷۰ نفر می‌باشد.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد