یک کارشناس اقتصادی گفت: اتفاقی که در مجلس نمایندگان آمریکا افتاد روح برجام را به خطر انداخته است و برای مقابله یا این تحریم‌ها می‌توانیم با کشورهای اروپایی و همچنین چین و روسیه ائتلاف اقتصادی تشکیل دهیم.

 

نرسی قربان در گفت‌و‌گو با خبرنگار کاشمربصیر؛ پیرامون محور تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران اظهار داشت: این تحریم‌ها که می تواند نقض روح برجام باشد و این تحریم‌های جدیدی نیست بلکه از قبل هم وجود داشته و تنها الان به عبارتی اعمال شده اند.

وی با بیان اینکه تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه کشور ما همچنان ادامه دارد هدف آمریکا را از وضع این تحریم‌ها، فشار آوردن به ایران عنوان کرد و بیان داشت: عدم سرمایه‌گذاری خارجی در ایران و افزایش مشکلات اقتصادی در کشورمان از دیگر اهداف آمریکا است.

عضو انجمن اقتصاد انرژی ایران گفت: زمامداران ایران و آمریکا تنها در مورد برداشتن تحریم‌های هسته‌ای صحبت کردند و یک سری از تحریم‌ها به همان اول انقلاب که سفارت آمریکا در ایران بسته شد برمی‌گردد.

قربان در پاسخ به اینکه آیا اتفاقی که دیشب در مجلس نمایندگان آمریکا افتاد نقض برجام هست یا نه ؟ بیان داشت: این تحریم‌ها ممکن است که روح برجام را به خطر بیندازد و برای مقابله یا این تحریم‌ها باید با دنیا تعامل داشته باشیم.

مدیر بخش تحقیقات مؤسسه مطالعات دریای خزر یادآور شد: ما می‌توانیم برای مقابله با تهدیدهای آمریکا با کشورهای اروپایی از جمله چین و روسیه ائتلاف اقتصادی تشکیل دهیم و با دنیا تعامل داشته باشیم.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد