رییس دادگستری کاشمر با تأکید بر رعایت عدالت در رسیدگی به پرونده‌های قضایی اظهار داشت که در رسیدگی‌ها ضعیف‌کشی نمی‌کنیم.

 

محمود قانعی که صبح در جلسه بررسی و رفع موانع تولید در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان کاشمر سخن می‌گفت اظهار داشت: مشکلات در بخش صنعت و تولید بسیار زیاد است و اینکه در چند سال اخیر شعارهای اقتصادی در کشور انتخاب شده است هم به لحاظ اهمیت مسائل اقتصادی و هم به لحاظ مشکلات این بخش به ویژه در حوزه اشتغال و اقتصاد مقاومتی است.

وی تصریح کرد: کارگزاران نظام متوجه شده‌اند که مشکلات اقتصادی، مشکلات اجتماعی زیادی برای ما ایجاد کرده است چرا که اگر جوان ما شغل داشته باشد مشکلات اجتماعی و خانوادگی کمتری خواهد داشت.

رییس دادگستری کاشمر با اشاره به گلایه برخی تولیدکنندگان مبنی بر اینکه وقتی از مسئولین انتقاد می‌کنیم کارها بدتر می‌شود گفت: این در واقع یک نقیصه است چرا که اگر ما بر این عقیده باشیم که کارمان خدمت است و میزی هم که در اختیار ماست امانت است نباید به گونه‌ای برخورد کنیم که اگر کسی از ما گلایه و انتقادی کرد کار او را با مشکل مواجه سازیم.

قانعی ادامه داد: یکی از الطافی که ما می‌توانیم به یکدیگر داشته باشیم همین موضوع انتقاد است که تحت عنوان نصیحت در بیانات امام علی(ع) آمده است که از حقوق جکومت بر مردم نصیخت و خیرخواهی است.

وی به انتظارات تولیدکنندگان و صنعت‌گران از بخش قضایی اشاره کرد و اظهار داشت: ما به عنوان دستگاه قضایی در بحث پرونده‌ها باید بگوییم که هیچ راهی جز اینکه عدالت را در برخوردها رعایت کنیم نداریم و لذا اصحاب تولید وقتی طرف یک پرونده هستند انتظاری جز رعایت عدالت از ما نداشته باشند چرا که اولین چیزی که مردم را بدبین و ما را گناهکار می‌کند این است که مدیر کارخانه را تحویل بگیریم و کارگر را تحویل نگیریم!

رییس دادگستری کاشمر تصریح کرد: اگر ما عدالت را رعایت نکردیم خیانت به ملت و قانون کرده و مرتکب حرام شده‌ایم اما در مقابل وقتی اصحاب تولید و صنعت به عنوان یک ارباب رجوع به سراغ ما می‌آیند ما آن‌ها را احترام می‌کنیم ولی در رسیدگی به پرونده‌ها نمی توانیم ضعیف‌کشی کنیم و لذا نمی‌گذاریم یک گارگر بیاید به دادگستری و لگدکوب شود.

وی افزود: ما اگر هنری داشته باشیم این است که یک آدم کفش پاره‌ای که از گوشه‌ای به سراغ دستگاه قضایی آمد بتوانیم به اندازه یک کارخانه‌دار به او احترام بگذاریم و اگر غیر از این شد به درد نخواهیم خورد!

قانعی ادامه داد: البته همه قضات رویه شان یکسانی ندارند ولی خود من در جایی معاون وزیر را نگه داشتم چرا که نمی‌گذاریم کسی در برابر قانون و دستگاه قضایی سربزرگی کند.

رییس دادگستری کاشمر با تأکید بر پاسخگو بودن دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: در کاشمر هم من و هم دادستان شهرستان در حد توان پاسخگویی می‌کنیم به گونه‌ای که خود من در یک روز ۸۴ نفر را پاسخگویی کردم ضمن اینکه برای پاسخگویی بهتر بخش قضایی را تقویت کردیم و هم در بخش دادسرا برای دادستان شهرستات معاون در نظر گرفته شده است و هم در بخش قضایی و دادگاه‌ها برای ریاست دادگستری معاون در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به انتقاد‌ها از طول کشیدن رسیدگی به پرونده‌ها اظهار داشت: در حالی که در گذشته برای رسیدگی به یک پرونده بین ۸ یا ۱۳ ماه زمان لحاظ می‌شده است اما اکنون وقت‌هایی که ما برای پرونده‌ها در نظر می‌گیریم بین ۴۲ تا ۵۰ روز است.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد