رییس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر سه مشکل و مانع مهم بر سر راه بخش تولید و صنعت را در کاشمر برشمرد.

 

سعید ایمانی در جلسه بررسی و رفع موانع تولید که صبح انروز در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان کاشمر برگزار شد اظهار داشت: تعداد واحدهای صنعتی در کاشمر ۶۵ واحد با اشتغال اسمی ۳ هزار و ۷۷ نفر و اشتغال واقعی هزار و ۷۵۲ نفر می‌باشد و سرمایه به ثبت رسیده مجوزهای این واحدهای صنعتی ۹۴۴ هزار و ۵۹۷ میلیون ریال و سرمایه واقعی آن ها هم اکنون بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال می‌باشد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر در رابطه با مهمترین مشکلات بخش تولید در این شهرستان گفت: عمده‌ترین مشکلات واحدهای تولیدی ما کمبود نقدینگی، بدهی‌های بانکی بالا و گران بودن قیمت مواد اولیه می‌باشد.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۳۵ واحد صنعتی کاشمر در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند که ۵ واحد توانستند ۵ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده و اشتغال خود را از ۱۳۰ به ۱۴۴ نفر افزایش دهند.

ایمانی با بیان اینکه هم اکنون طرح‌های بالای ۶۰ درصد داریم گفت: مهمترین این طرح‌ها کارخانه کاشی است که در فاز یک برای ۴۲۰ نفر اشتغالزایی انجام شده است و در فاز دو که تا نیمه دوم امسال به بهره‌برداری می‌رسد به ۶۲۰ نفر افزایش خواهد یافت ضمن اینکه برای این کارخانه بیش از ۴۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

وی با ارائه پیشنهاداتی برای حل مشکلات بخش تولید کاشمر اظهار داشت: تهیه بانک اطلاعاتی شامل ظرفیت‌ها و مزیت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های کشاورزی، معدن و صنعت و ایجاد مرکز خدمات مشاوره‌ای صنعت شهرستان جهت ارائه خدمات مشاوره جهت تسهیل در امر سرمایه‌گذاری از جمله اقداماتی است که می‌توان در این زمینه انجام داد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر خاطرنشان کرد: هم اکنون ۳۲ معدن با ظرفیت اسمی ۳۰۷ نفر اشتغال و با ۱۴۰ نفر اشتغال فعال و با سرمایه ۱۳۰ هزار و ۴۷۳ میلیارد ریال و بالغ بر ۲۰ میلیون تن در کاشمر وجود دارد که مهمترین این معادن، سنگ آهن و سنگ مرمری و تزیینی است که بیشترین اشتغال را در بخش معدن کاشمر به خود اختصاص داده‌اند.

ایمانی گفت: در سال ۹۵ خانه صنعت، معدن و تجارت را در کاشمر تأسیس کردیم که در راستای تسهیل و رفع موانع تولید فعالیت خواهد کرد و با توجه به مشکلات موجود، کار کارشناسی لازم در کمیسیون‌های آن انجام و در کارگروه های کاری مرتبط با دستگاه‌های مربوطه در شهرستان، رفع این مشکلات در دستور کار قرار خواهد گرفت ضمن اینکه شعبه ۱۴۱ کیفری نیز در شهرستان برای رفع مشکلات تولید اختصاص خواهد یافت.

وی ابراز امیدواری کرد با تأسیس این خانه بتوانیم گامی مؤثر در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی است در راستای دستیابی به اشتغال پویا دشته باشیم.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد