محمد فیض عارفی/

 

حدود ساعت ۱۰ و ۲۰ دقیقه صبح ۱۲ تیرماه سال ۱۳۶۷ بود که «ویلیام راجرز» فرمانده ناو آمریکایی وینسنس در خلیج فارس، فرمان شلیک موشک «استاندارد۲» را به هواپیمای مسافربری ایرباس جمهوری اسلامی ایران صادر کرد تا ۲۹۰ مسافر بیگناه این هواپیما که در میان آن‌ها ۴۶ غیر ایرانی و ۶۶ کودک حضور داشتند را با حکم حقوق بشر آمریکایی، به گونه‌ای قتل عام کند که فقط اجساد تکه تکه ۱۹۰ مسافر پیدا شود و اجساد ۱۰۰ تن دیگر از شهدای این واقعه هیچ‌گاه به دست نیاید!  

البته ایالات متحده آمریکا در آن روزگار با هجمه تبلیغاتی وسیعی اعلام کرد که هواپیمای مسافربری ایران را به اشتباه و به گمان اینکه یک هواپیمای اف ۱۴ جنگی است مورد هدف قرار داده اما هر چند این ادعا آن قدر مضحک بود که همان زمان هم هیچ کس آن را باور نکرد ولی چند سال بعد و زمانی که هنگام بازنشستگی ویلیام راجرز، فرمانده ناو وینسنس فرا رسید و جرج بوش پدر، رییس جمهور وقت آمریکا به دلیل آنچه خدمت به اهداف ایالات متحده آمریکا خوانده شد به وی مدال «لژیون لیاقت» را داد نشان از آن داشت که او مأموریت محوله را به خوبی انجام داده است و حقوق بشر آمریکایی را به نحو احسن به منظر و مرئای مردم جهان گذاشته است!!!

این واقعه فقط یکی از جنایت‌های بی‌شمار شیطان بزرگ است و اگر بخواهیم فهرستی از جنایت‌ها و خیانت‌های این رژیم مستکبر و این کدخدای بی‌خدای دنیای غرب را در تاریخ و دنیای معاصر تهیه کنیم، سیاه‌ای بلندبالا خواهد شد از ظلم و ستم و خونریزی و در یک کلام حقوق بشر آمریکایی.

این دولت جنایتکار هر چند دم از حقوق بشر می‌زند و مخالفان خود را در دنیا با همین حربه و به مدد سازمان‌های به اصطلاح بین‌المللی، محکوم و منکوب کرده و با استفاده از سلاح تهدید و تحریم می‌کوشد تا حقوق بشر خود را به همه جای دنیا تحمیل کند، اما کارنامه جنایت‌ها و دخالت‌های وی در سرنوشت مردم دنیا و به ویژه ملت‌های محروم، آن قدر سیاه و ننگین است که کسی در دنیا ادعای طرفداری آمریکا از حقوق انسان‌ها را باور نمی‌کند و حالا دیگر به خوبی واضح و مشخص است که ایالات متحده آمریکا، حقوق بشر را ابزاری برای رسیدن به اهداف استکباری خویش می‌داند و می‌خواهد.

شاهد این ادعا آنکه با نگاهی به تاریخ روابط ایران و آمریکا و بررسی آنچه از حقوق بشر آمریکایی نصیب ملت ما شده است، چیزی جز خیانت و کارشکنی در مسیری که ملت ایران برای خود انتخاب کرده است مشاهده نمی‌شود.

از دخالت آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ که منجر به سقوط دولت مصدق شد تا حمایت‌های گسترده از جنایات رژیم پهلوی و پس از انقلاب نیز از تبدیل سفارتخانه به محلی برای جاسوسی و توطئه بر علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی گرفته تا حمایت از صدام در جنگ هشت ساله بر علیه ملت ایران و نیز حمایت از گروهک‌های ضدانقلاب و تروریست‌های از خدا بی‌خبر و حالا هم انواع تحریم‌ها و تهدید‌ها، فقط بخشی از آن چیزی است که در قالب حقوق بشر مد نظر آمریکا نصیب ملت مسلمان و انقلابی ایران شده است.

هر چند ملت ایران امروزه هوشیارتر از آن است که فریب این ادعاهای آمریکا را بخورد و نظام اسلامی نیز مقتدرتر از آن است که تهدیدهای پوچ و توخالی آمریکا و حتی تحریم‌های به قول خودشان فلج کننده بتواند این نظام مقتدر را از پا درآورد و به تسلیم وادارد اما آنچه که جای تعجب است این‌که هنوز برخی افراد و جریانات سیاسی هستند که آمریکا را کدخدای جهان می‌دانند و مرعوب و شاید مفتون غرب شده و از نظام اسلامی و ملت انقلابی ایران می‌خواهند که در برابر این کدخدای بی‌خدا سرتسلیم فرو آورند و زانوی ادب بر زمین بکوبند!

صاحبان این تفکر، به نظر می‌رسد نه آمریکا را شناخته‌اند و نه ملت ایران را!

شاید کوتاه‌ترین و در عین حال جامع‌ترین تعریف از آمریکا را آن پیر روشن ضمیر جمارانی ما ارائه کرد که آمریکا را «شیطان بزرگ» لقب داد و با همین لقب دو کلمه‌ای به ما و به همه دنیا و تاریخ گفت که ماهیت آمریکا چیست و وظیفه ما در برابر او چگونه است!

ما در برابر شیطان، وظیفه‌ای جز ایستادگی و مقاومت و به خاک مالیدن بینی او نداریم! با شیطان نمی‌توان صلح کرد، با شیطان نمی‌توان کنار آمد، با شیطان نمی‌توان مذاکره کرد! شیطان فقط یک راه دارد و آن نابودی است و این سرنوشت محتوم همه شیطان‌های کوچک و بزرگ دنیا همچون آمریکا و اسراییل است، حال این سرنوشت به سراغ یکی تا ۲۵ سال آینده خواهد آمد و به سراغ دیگری اندکی زودتر یا دیرتر!!!

۱۲ تیرماه، به حق روز حقوق بشر آمریکایی نامیده شده است تا یادمان نرود که ادعاهای خوش خط و خال آمریکا، وسوسه‌های این شیطان خناس است برای گمراه کردن ما و فریب‌کاری‌های این کدخدای بی‌خداست برای دور کردن ما از خدا.

و ملت مسلمان و انقلابی و عاشورایی ایران نیز همواره ثابت کرده است که در برابر آنچه بخواهد او را از خدا دور کند محکم و استوار می‌ایستد و سر به دار می‌دهد و تن به ذلت هرگز!

و این نبرد حزب الله با حزب الشیطان، همچون همیشه تاریخ ادامه خواهد داشت تا آن زمان که روز موعود فرا رسد و جهانی که مملو از حقوق بشر آمریکایی شده است، پر از عدل و داد گردد!

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد