به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشمربصیر، در جلسه بررسی مشکلات ورزش بخش کوهسرخ که با حضور رؤسای هیئت های ورزشی در محل دفتر بخشداری کوهسرخ برگزار شد رضا رمضانی طرقی بخشدار کوهسرخ یکی از اصلی ترین دلایل عقب ماندگی منطقه کوهسرخ در حوزه ورزشی را ناشی از کمبود و محرومیت شدید این بخش در امکانات ورزشی دانست.

در ادامه این جلسه یوسفی رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و مسئول هیئت ورزش های بومی محلی شهرستان کاشمر منطقه کوهسرخ را دارای ظرفیت های عظیم و فوق العاده دانست و گفت: متأسفانه به نظر می رسد خود اهالی این منطقه نسبت  به این ظرفیت نا آگاه هستند در صورتی که میتوان از ظرفیت جشنواره ها برای توسعه ورزش و همچنین حل مشکلات اقتصادی در این بخش استفاده کرد.

صادق نژاد مسئول هیئت کوهنوردی منطقه کوهسرخ نیز در این نشست اظهار داشت: ورزش کوهسرخ تا زمانی که متولی مستقل نداشته باشد ساماندهی نخواهد شد چرا که یکی از مشکلات بزرگ جامعه ورزشی منطقه کوهسرخ عدم وجود نمایندگی و دفتر فعال اداره ورزش و جوانان در این بخش است.

وی ادامه داد: متأسفانه اداره ورزش و جوانان کاشمر مهر و امضاء خورشاهی نماینده اداره ورزش و جوانان در منطقه کوهسرخ را به رسمیت نمی شناسد.

صادق نژاد خاطرنشان کرد: حدود پنجاه برنامه ورزشی در هیئت ورزشی کوهنوردی کوهسرخ صورت گرفته اما هیچ گونه بودجه ای نه تنها برای این هیئت بلکه برای سایر هیئت های ورزشی کوهسرخ تعلق نگرفته و اجرای این برنامه با هزینه خود ورزشکاران بوده است.

در ادامه اعضای حاضر در این جلسه از شهرداری و شورای اسلامی شهر ریوش مرکز بخش کوهسرخ درخواست کردند برای واگذاری موتورخانه قبلی شهر جهت گود ورزش های باستانی و کشتی همکاری لازم را انجام دهند چرا که یکی از خیرین برای تجهیز این مکان در صورت واگذاری شهرداری و شورای اسلامی شهر قول مساعد داده است.

شایان ذکر است عدم حمایت سایر ادارات در برنامه های توسعه ورزش همگانی به ویژه همایش های پیاده روی و واگذاری سالن عمومی ورزشی بخش کوهسرخ بدون هیچ اطلاع رسانی در سطح منطقه به بخش خصوصی که با توجه به محرومیت منطقه باعث لطمه شدید به تیم های فوتسال شده است و همچنین عدم حمایت و حتی صدور مجوز برای برگزاری جشنوارهای ورزشی که به صورت خودجوش و مردمی صورت می گیرد از گلایه ورزش دوستان منطقه کوهسرخ بود که در این جلسه مطرح شد.

همچنین فعالان حوزه ورزش و مسئولان هیئت های ورزشی بخش کوهسرخ با انتقاد از مسئولان اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشمر به دلیل عدم اهمیت به بخش کوهسرخ از عدم حضور آنان در این جلسه گلایه کردند.

خبرنگار: سید حجت طباطبایی

انتهای پیام/} else {

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد