حجت الاسلام نصر الله پژمانفر در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص علت های رشد گسترده فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در بین مردم، اظهار داشت: انسان ها به موازات نیازهایی که جدید پیدا می‌کنند از تکنولوژی ها استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه پیشرفت تکنولوژی ها برای این است که بتواند خدمات مدرن تری در اختیار انسان ها قرار دهد، افزود: فضای مجازی نیز فضایی است که نمی توانیم زندگی انسان های امروزی را از آن جدا کنیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همانطور که ما در فضای فیزیکی از مرزها و حریم خودمان مراقبت می کنیم، یک مرزهای ملیتی، اعتقادی و…داریم، بیان کرد: برای حفاظت از این مرزها که مهمتر از مرزهای فیزیکی نیز هستند باید حاکمیت ورود کند.

حجت الاسلام پژمانفر در ادامه تصریح کرد: سوال ما  این است که هم اکنون وزارت ارتباطات و دولت به عنوان متولی دستگاه اجرایی در مراقبت از حریم اخلاقی، امنیتی و اقتصادی مردم چه کرده است؟

وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات یه عنوان متولی فضای مجازی نه تنها کاری در بهتر خدمات گرفتن مردم نکرده بلکه خودش بیشترین لطمه ها را به جامعه وارد می کند، اضافه کرد: امروز شاهد خدمات اینترنتی هستیم که گران ترین خدمات به مردم می رسد و یکی از کسانی که سر گردنه ایستاده و دست در جیب مردم می‌کند خود دولت است ولی بی کیفیت ترین اینترنت در اختیار مردم است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در هیچ جای دنیا اینگونه نیست که اینترنت بدون هیچ فاصله و هیچ طبقه بندی در اختیار مردم قرار بگیرد و اطلاعات آنها آماج دستربردها و ناامنی قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه امروز شاهد افزایش پرونده های حقوقی در این حوزه هستیم، گفت: عدم ورود وزارت ارتباطات به این مسئله مشکلاتی را برای جامعه به وجود آورده است.

حجت الاسلام پژمانفر ادامه داد: راه حل برطرف شدن این مشکلات راه اندازی شبکه ملی اطلاعات  است.

وی با بیان اینکه اگر این شبکه راه اندازی شود هزینه های اینترنت برای مردم بسیار کاهش پیدا می‌کند، افزود: امنیت، کیفیت و…از دیگر برکات این شبکه است که وظیفه دولت است برای مردم  تهیه کند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عمده این مشکلات برای این است که دولت به دنبال پول می باشد، گفت: جریان های سیاسی دولت نیز مشتاقند این فضای گل آلود وجود داشته باشد تا بتوانند خواسته های خودشان را تحمیل کنند.

حجت الاسلام پژمانفر با اشاره به اینکه در قانون برنامه پنجم توسعه  راه اندازی شبکه ملی اطلاعات یک تکلیف بود که تاکنون هیچ اقدامی در این موضوع صورت نگرفته است، بیان داشت: بنده در مجلس ازوزیر ارتباطات طرح سوال کردم که هنوز از وعده های  دروغ داده شده خبری نیست.

وی با بیان اینکه بزرگترین دلال این موضوع خود دولت است، اظهار داشت: در موقع مناسب پرونده برخی از افرادی که در این حوزه پول های چند هزار میلیاردی کسب کردند را منتشر می‌کنم.

انتهای پیام/

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد